İGM’nin Temmuz maratonu sona erdi

İl Genel Meclisi (İGM), Temmuz ayı olağan toplantılarının son birleşimini gerçekleştirdi.

İGM’nin Temmuz maratonu sona erdi
banner72

Güray Parçal başkanlığında düzenlenen toplantının gündeminde 6 madde yer aldı. İlimizdeki temel eğitim okullarının mal ve malzeme alımları, gayrimenkul mal alım ve onarım giderlerinde kullanılması amacıyla 2 milyon 900 bin TL ödenek aktarımı talebi meclisin oy birliği ile kabul edildi.

Bir başka maddede amatör spor kulüplerinin faaliyetlerinde kullanılmak üzere, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) adına tahsisin yenilenmesi, Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliği ile gönderildi.

‘Çiftçilere yönelik hangi kolaylıklar sağlanabilir?’ konulu komisyon raporunun, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Milli Emlak İl Müdürlüğü ve Kastamonu Valiliğine gönderilmesi oy birliği ile kabul edildi. Sahil ilçelerinde kestanede kurt şeklinde hastalık görülmesinin ardından sebebinin yer aldığı komisyon raporunun Orman Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi oy birliği ile kabul edilirken, inanç turizmi ile ilgili hazırlanan Gençlik, Spor ve Turizm Komisyonu raporu da meclise sunuldu. (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER