İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 sözleşmeli personel alacak

İçişleri Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımına ilişkin duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı. İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında çeşitli kadro ve unvanlarda 3.546 sözleşmeli personel istihdam edecek.

İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 sözleşmeli personel alacak
banner72

Bakanlık şu alanlarda personel istihdam edecek; Kağıt konservatör, arşiv uzmanı, avukat, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, programcı, harita teknisyeni, grafiker, bilgisayar mühendisi, makine mühendisi, elektrik mühendisi, yazılım mühendisi, endüstri mühendisi, inşaat mühendisi, harita mühendisi, şehir plancısı, 243 sözleşmeli personel alınacaktır. İngilizce tercümanları, Lisans ve Yüksek Lisans mezunlarını, ofis ve destek personeli.

Bakanlığın taşra teşkilatında 3 bin avukat, arşivci, sosyal hizmet uzmanı, bilişim uzmanı, programcı, elektrik teknisyeni, lisans ve önlisans bürolarından oluşan 303 sözleşmeli personel ile destek, güvenlik ve güvenlik (silahlı) personeli, şoför ve temizlik personeli alınacak.

BAŞVURULAR 17 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Personel alımı için başvurular 17-21 Haziran tarihleri ​​arasında "www.icisleri.gov.tr" internet adresinde "Duyurular" bölümünde yayınlanacak olan e-devlet bağlantısı üzerinden elektronik ortamda alınacak.

Adaylar sınav sürecinin durumu (5 aday arasından olup olmadığı, başvurusunun kabul edilip edilmediği, sözlü sınavın yeri, tarihi ve saati, sınava katılım durumu hakkında bilgi gönderebilecek. sözlü sınav, sözlü sınav sonucu, orijinal ve yedek bilgiler). uygulama.

Adaylar tercih sırasına göre ve KPSS puanlamasına göre değerlendirildikten sonra sadece bir bakanlık merkezi ve pozisyon unvanı için sözlü sınava girecekler. Sözlü sınavlar, Bakanlık merkez teşkilatında ilan edilen unvanlar için Bakanlık Sınav Kurulu tarafından "www.icisleri.gov.tr" internet adresinde duyurulacak tarihte eş zamanlı olarak sözlü sınavlar gerçekleştirilecek. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER