Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli huzurunda ilk iftar

Anadolu’nun dört manevi direğinden bir tanesi olan Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli’nin huzurda Ramazan’ın ilk iftarını mahalle sakinleriyle açan Hz. Pir. Şeyh Şa’ban-ı Veli Kültür Vakfı, 30 Ramazan boyunca iftar düzenlemeye devam edecek. Vakıf Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muharrem Avcı, Şeyh Şa’ban-ı Veli sevdalılarıyla güç birliği ve gönül birliği içerisinde ilerlediklerini belirtti.

Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli  huzurunda ilk iftar
banner72

 

Anadolu’nun dört manevi direğinden bir tanesi olan Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli’nin huzurda Ramazan’ın ilk iftarını mahalle sakinleriyle açan Hz. Pir. Şeyh Şa’ban-ı Veli Kültür Vakfı, 30 Ramazan boyunca iftar düzenlemeye devam edecek. Vakıf Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muharrem Avcı,  Şeyh Şa’ban-ı Veli sevdalılarıyla güç birliği ve gönül birliği içerisinde ilerlediklerini belirtti.
Hz. Pir Şey Şa’ban-ı Veli Vakfı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muharrem Avcı, vakıf olarak yaptığı çalışmalara değindi. Avcı, “Önümüzde çok az zamanımız var. Omuz omuza, kol kola tüm Kastamonulular, Şetyh Şaban-ı Veli sevdalıları güç birliği ve gönül birliği içerisinde ilerlemek zorundayız. Hedefimiz çok net; 2019 UNESCO Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Yılı. Aslına bakarsanız, çeyrek asrı aşkın bu anma haftamız bile, Hz Pir Şeyh Şaban-ı Veli Efendimizin vuslatının 450. Yılı olan 2019’da, UNESCO tarafından Dünya Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Yılı ilan edilmesi arzumuzu, hayal olmaktan erişilebilir hedef olmaya yöneltmiştir. Yeter ki el birliği, güç birliği ve gönül birliği etmeyi başaralım. Bilindiği gibi, Şeyh Şa’ban-ı Veli Hazretleri, yaşadığı dönemde; örgün eğitimsiz ve kitle iletişimsiz bir çağda, Türk-İslam Dünyasını aydınlatmış, cemiyetimize, hakkı, hakikati ve İslamiyeti öğretmiş, gönül sultanlarımızdan biridir.Şeyh Şa’ban-ı Veli Hazretlerinin ebedi istirahatgahının, güzel ve şirin ilimizde bulunması; bizler için, Kastamonu için, büyük bir iftihar vesilesi olmanın ötesinde mukayeseli bir üstünlüğümüzdür. Bu üstünlüğümüzü,  daha etkin ve verimli değerlendirebilmeliyiz” dedi. 

“GÖNÜL SOFRAMIZ HERKESE AÇIK”

“30 Ramazan boyunca hep beraber olacağız” diyerek sözlerine devam eden Avcı, “Geçen Ramazan sofrası kurmak nasip oldu. Bu sene de gelenek halinde devam etti. İnşallah bu sofra dolu dolu şekilde sürecektir. Geçen sene yaklaşık 400 kişiyle iftarımızı açtık. Bu sofrayı kurarak gayemiz mahalle halkı, yol kalmışlara herkese gönül soframız açık dedik. Soframızın oluşmasında emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER