Hırsızlar, baz istasyonlarına dadandı

Kastamonu’da son günlerde hırsızlar, baz istasyonlarına girerek akü başta olmak üzere çok sayıda malzeme çalarak kayıplara karıştı.

Hırsızlar,  baz  istasyonlarına dadandı
banner72

 

Kastamonu’da son günlerde hırsızlar, baz istasyonlarına girerek akü başta olmak üzere çok sayıda malzeme çalarak kayıplara karıştı.
Kastamonu merkeze bağlı Sapaca Köyü’nde bir GSM şirketine ait baz istasyonuna giren hırsız yada hırsızlar aküleri çalarak kaçtı. Ayrıca yine merkeze bağlı Ortaköy mevkiinde bulunan bir GSM şirketine ait baz istasyonunda da akülerle birlikte çok sayıda malzeme çalındığı tespit edildi.
Yine merkeze bağlı Yarören Köyü’nde bulunan taş ocağına giren hırsızlar, buradan da 6 adet akü, 4 adet cip lastiği ve jantları, 3 adet taş kırma çekici, kaynak makineleri, 50 metre kablo, 2 adet dinamo, 20 bant paleti, muhtelif demir malzemesi aldı. Son olarak ta hırsızlar, Çerçi Köyü’nde bir GSM şirketine ait baz istasyonuna girerek buradan da 8 adet akü alarak kayıplara karıştı.
Yaşanan hırsızlık olaylarının ardından Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleriyle Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından soruşturma başlatıldı. Jandarma ekipleri, hırsızlık olayına karışan şahıs ya da şahısların kimlik tespitine çalışırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.                    
(iha)

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER