Hibe desteği sözleşmeleri imzalandı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, bireysel sulama sistemleri projeleri için hibe desteği almaya hak kazanan çiftçilerle sözleşme imzalandı.

Hibe desteği sözleşmeleri imzalandı
banner72

Bireysel sulama sistemleri hibe desteği için, Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne yapılan 56 proje başvurusundan 54' ü yapılan değerlendirme sonucu uygun görüldü. Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda imzalanan sözleşmeler kapsamında söz konusu projelerin toplam bedeli 3 milyon 201 bin 551 TL. İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 1 milyon 600 bin 775 TL hibe ödemesinin gerçekleştirileceği belirtild.

Törende konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından mevcut su kaynaklarının korunması, kontrolünün sağlanması, birim alandan maksimum verimin elde edilmesi ve çiftçi yaşamının iyileştirilmesi amacıyla bireysel sulama sistemlerinin özendirilerek hibe desteği verildiğini belirtti. İl Müdürü Tanrıkulu, Kastamonu’da bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda bin 431 dekar arazinin basınçlı sulamaya açılmış olacağını kaydetti.

Program üreticilerle sözleşmelerin imzalanmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER