Güzel: Sel yaralarını hep birlikte saracağız

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Kastamonu ve çevre illerde yaşanan sel felaketi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Güzel açıklamasında, yıkılan köprü ve yolların onarımlarının yapılacağını, zarar gören tarım alanlarının tespitinin yapılarak çiftçinin zararlarının giderileceğine vurgu yaptı. Akif Güzel, açıklamasının devamında; “Milletimiz müsterih olsun. Yaraların hızla sarılmasına yönelik adımlar atılıyor. Bizler her zaman milletimizin yanında olmaya kötü günlerde safları sıklaştırmaya ve milletimiz ile hemhal olmaya devam ediyoruz. Yaraları birlikte saracağız” ifadelerine yer verdi.

Güzel: Sel yaralarını hep birlikte saracağız
banner72

Kastamonu ve çevre illerde 27 Haziran’da başlayan aşırı yağışlar nedeniyle birçok yol, köprü, tarım arazisi ve evlerde hasar meydana geldiğini belirten Güzel, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Erken uyarı sistemiyle AFAD tarafından ve Valiliklerce Karadeniz Bölgemizdeki vatandaşlarımız yağışlar başlamadan uyarılmış ve böylece aşırı yağışlar nedeniyle ortaya çıkabilecek can ve mal kaybı durumunun önüne geçilmiştir. Bölgemizde yağışın başlaması ile birlikte Valimiz sayın Avni Çakır, AK Parti milletvekillerimiz, il başkanımız bölgeye intikal etmiş ve akabinde de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız sayın Murat Kurum, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu ve bakanlık personeli tarafından Afet Koordinasyon Merkezinde gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Yaşanan sel afetinin izlerini bir an önce silmek ve yaraların sarılması amacıyla gerekli çalışmalar halen ivedilikle yürütülmektedir.”

“TEDBURLER İLE AFETİN OLASI BÜYÜK ETKİLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLDİ”

Kastamonu merkez ilçede de hasar gören köylerin olduğunu söyleyen Akif Güzel, “AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığı olarak ilimiz merkezinde aşırı yağışların başladığı ilk andan itibaren yetkililerimiz ile birlikte çalışmalar yürütülmüş, tarafımıza iletilen talep ve istekler kurumlarımız ile paylaşılmış ve akabinde selden etkilenen köylerimiz bölge koordinatörlerimiz ile birlikte ziyaret edilerek hasar tespitine ilişkin bilgiler rapor haline getirilmiştir. İlimiz merkezinde içme suyu isale hattının zarar gören kısımları için de Kastamonu Belediye Başkanlığımız ile birlikte Bakanlıklarımız destekleriyle çalışma başlatılmış ve büyük oranda zarar gören kısımların tamiratına hızla başlanılmıştır. Geçtiğimiz sene 11 Ağustosta meydana gelen sel felaketi sonrasında alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar sebebiyle bölgemizde yaşanan afetin olası büyük etkilerinin önüne geçilmiştir.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından selden etkilenen çiftçilerimizin zararlarının tespiti ile zararların giderilmesi, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaremiz tarafından da dere yatakları ile hasar gören ve yıkılan köprülerimizin tamiratı ve yeniden yapılması hususunda gerekli olan çalışmalar hızla başlatılmıştır” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Güzel açıklamasının sonunda şu ifadelere yer verdi; “Milletimiz müsterih olsun. Yaraların hızla sarılmasına yönelik adımlar Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlarımız ve milletvekillerimiz öncülülüğünde atılmaktadır. Kurumlarımız görevlerini layıkıyla yapmak adına çalışmaktadırlar. Bizler her zaman milletimizin yanında olmaya kötü günlerde safları sıklaştırmaya ve milletimiz ile hemhal olmaya devam ediyoruz. Yaraları birlikte saracağız. Tüm Kastamonumuz başta olmak üzere çevre illerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gün bir ve beraber olma günüdür.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER