‘Güvenli trafik’ etkinliği düzenlendi

‘Güvenli trafik’ etkinliği düzenlendi
banner72

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Trafik Haftası kapsamında Cumhuriyet Meydanında Kastamonu Valiliği öncülüğünde ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ Tanıtımı programı düzenlendi. Programda araç sürücülerine ve vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.

Programa Vali Avni Çakır, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdür Vekili Murat Güven, il protokolü ve trafikten sorumlu şube müdürleri katıldı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Kastamonu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen etkinlikte Vali Avni Çakır, araç sürücülerine çeşitli hediyeler ve bilgilendirici broşürler takdim etti, araçta bulunan çocuklara ise balon, şapka ve kırmızı düdük verdi. 

Alkolün zararlı etkilerini göstermek amacıyla İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün açtığı stantta alkolmetre, alkol etki gözlüğünün işlevleri anlatıldı. Alkol etkisi oluşturan gözlüğü takması istenen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Vatandaşların önlerinde duran topa vuramaması dikkat çekti. 

30 yıldır yollarda trafik kazasına karışmadığı için bir tır şoförüne ‘yılın şoförü‘ plaketini Vali Avni Çakır takdim etti. Plaket takdimi ile ilgili konuşan şoför Mehmet Kandil, “Yılın şoförü olarak plaket takdim edildi, 30 yıldır kazamız, belamız yok. Bize bu plaketi uygun görmüşler herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da kazasız belasız günler düşünüyoruz” dedi. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER