Gurbetteki Kastamonu, Yenikapı’da ‘Memleket Günleri’nde buluşacak

Kastamonu Konfederasyonu (Kas-Kon) ve 15 federasyon tarafından 11-14 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanında ‘Memleket Günleri Kastamonu’ programı düzenlenecek. Yenikapı Etkinlik Alanında; kültür, yöresel ürün ve gastronomi stantlarından oluşacak etkinlikte Kastamonu’nun gastronomisi, kültürü, yöresel ürünleri, el sanatları, ünlü markaları ve sahne sanatları ile İstanbul Avrupa yakasında 4 gün İstanbul’daki Kastamonular ile buluşacak.

Gurbetteki Kastamonu, Yenikapı’da ‘Memleket Günleri’nde buluşacak

Etkinliği düzenleyen Kas-Kon yöneticileri, Memleket Günleri Kastamonu programı ile ilgili tüm ilçelere ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlere Kas- Kon Genel Başkanı Mehmet Alver, Genel Başkan Vekili Kubilay Salihvatandaş, Genel Başkan Yardımcıları Fatma Kıranoğlu, Recep Çetinkaya, Cengiz Yıldız, Çetin Duman, Mustafa Yılmaz, Ertan Çoban, Hüsnü Kemerci, Fahri Tanyel, İnebolu Federasyonu Başkanı Veli Çelik, Doğanyurt Federasyonu Başkanı Haki Sarul ve Ağlı Federasyonu Başkanı Ayhan Ünal katıldı.

Kastamonu merkezde yapılan ziyaretlerde İçişleri eski Bakanı Murat Başesgioğlu, Vali Avni Çakır, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Emin Çınar, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fahrettin Şenoğlu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ile Kastamonuspor Başkanı Burak İzbeli’ye davetiyeleri takdim edildi.

Kas-Kon heyeti ayrıca; Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, Devrekâni Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Hüner Özay, Küre Belediye Başkanı Salih Turan, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, İhsangazi Belediyesi ve Daday Belediyesini ziyaret ederek davet gerçekleştirdi.

ALVER; “TÜM HEMŞERİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Kas-Kon Genel Başkanı Mehmet Alver yaptığı açıklamada; “Kas-Kon, kuruluşunun 10. yılında ‘Memleket Günleri Kastamonu’ programı ile İstanbul’daki hemşerilerimizle Kastamonu’muzu buluşturacak. Kas-Der’imiz Kastamonu Günlerini Maltepe’de gerçekleştiriyor. 7 yıldır İstanbul Avrupa Yakasında Yenikapı’da etkinlik olmadı. Kastamonu nüfusunun çok yoğun olduğu Avrupa Yakasında bu etkinlik uzun yıllardır özlenmişti. Biz de Avrupa Yakasında Kas-Kon, Anadolu Yakasında Kas-Der ile tüm İstanbul’da hemşerilerimiz ile buluşmayı hedefledik. Memleket Günleri Kastamonu programımızda 11 Ağustos sel felaketi nedeni ile ilk gün mevlit programı ve anma programı düzenleyeceğiz. Aşure haftası olması hasebiyle aynı gün aşure dağıtımı yapacağız. Cuma günü saat 15.00’te resmi açılışımız olacak. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü kültürümüzle, sanatımızla, yöresel ürünlerimizle ve muhteşem yemeklerimizle Kastamonu’muzu İstanbul’daki hemşerilemizle buluşturup özlem giderirken hem de İstanbul’daki diğer vatandaşlara Kastamonu’muzu tanıtmış olacağız. Tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER