Güç birliğinin temeli Darıca’da atıldı

Güç birliğinin temeli Darıca’da atıldı
banner72

KASTAMONU DERNEKLER PLATFORMU KURULUYOR

Güç birliğinin temeli Darıca’da atıldı

Kastamonu’nun marka kent olması ve tanıtılması amacıyla yol haritasının belirlenmesine yönelik daha önce ilki İstanbul KASDER ev sahipliğinde Türkiye genelinde bulunan Kastamonu dernek, federasyon ve konfederasyonların katılımı ile yapılan toplantının ikincisi Darıca ve Kocaeli ev sahipliğinde yapıldı.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a taziye ve makam ziyareti ile başlayan program, Kocaeli Kastamonulular Derneğini ziyaret ile devam etti. Toplantı sonrasında Türk sanat müziği eşliğinde Kastamonu gecesi düzenlendi

Toplantıda alınan en önemli karar ise; Kastamonu Dernekler Platformu kurulması oldu. Ayrıca platform üye sayısının il bazında genişletilerek Türkiye geneline yayılması, genel sekreterlik biriminin oluşturulması, tüzük hazırlanması, panel düzenlenmesi, iller arası birlik, beraberlik, dayanışma ve işbirliğinin artırılması, Kastamonu tanıtımına yönelik projeler hazırlanması ve kamuoyu ile paylaşılması konusunda kararlar alındı.

GENİŞ KATILIM

Önceki dönem İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu önderliğinde yapılan toplantıya; Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve Özel Kalem Müdürü Mesut Abdülrezzak, İstanbul KASDER Genel Başkanı Remzi Şen, Ankara KASDERFED Genel Başkanı Hasan Şen ve Genel Sekreter Sadık Erikçi, Bursa KASDERFED Genel Başkanı İsmail Tiftik ve Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Saygın, KASİAD Vakfı Genel Başkan Vekili Fikret Özkan ve Genel Sekreter Cemal Şenol, Kastamonu Holding Başkan Yardımcısı Yusuf Kenan Ersoy, Kocaeli KASDER Başkanı Nurcan Acaroğlu Göktaş, Çorlu KASDER Başkanı Ali Topçu, Darıca KASDER Başkanı Deniz Ünal ve Başkan Yardımcısı İrfan Ölçer, Dilovası KASDER Başkanı Mehmet Dağ, Kocaeli Kastamonulu Girişimciler Derneği Başkanı Cihan Özdemir, Darıca Kastamonu Araç Alakaya Köyü Derneği Başkanı Alaattin Kepekli ve Başkan Yardımcısı İsmail Akkabak katıldı.

Üçüncü toplantının Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu ev sahipliğinde yapılmasına karar verilerek toplantı sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER