Gözler kabinede!

Kontrollü normalleşme kapsamında aşı çalışmalarının hız kazanmasıyla birlikte günlük korona virüs vaka sayıları düşerken, gözler bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne çevrildi

Gözler kabinede!

Kontrollü normalleşme kapsamında aşı çalışmalarının hız kazanmasıyla birlikte günlük korona virüs vaka sayıları düşerken, gözler bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne çevrildi.  Kademeli normalleşme adımlarının ele alınacağı toplantıda pazar günü kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı ise büyük merak konusu.  Ayrıca, gece sokağa çıkma kısıtlamasının da bir saat daha ötelenmesi gündemde.

Koronavirüs aşılaması hızlandı, vaka sayıları azaldı. Uzmanlar, hızla devam eden aşılama sayesinde kısıtlamaların esnetileceği görüşünde. Yaz aylarının sonunda da açık havada maske zorunluluğu kalkabilir.

SONBAHARDA MASKE ZORUNLULUĞU KALKABİLİR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs gündemi ile yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Uzmanlar, aşılamada kırılan rekorun Temmuz ayında rahatlama sağlayacağı görüşünde. 50 milyon kişinin çift doz aşı olması ile toplumsal bağışıklık sağlanabilecek. Sonbaharda açık alanlarda maske zorunluluğunun kalkması planlanıyor. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER