Göl mezunları, 2 yıl aradan sonra buluşuyor

Göl mezunları, 2 yıl aradan sonra buluşuyor
banner72

1993 yılından bu yana her yıl iki defa bir araya gelen Göl Köy Eğitmen Kursu, Göl Köy Enstitüsü, Göl İlköğretmen Okulu, Göl Öğretmen Lisesi, Göl Anadolu Öğretmen Lisesi mezunları, pandemi nedeniyle iki yıldır buluşmalarını gerçekleştirememişti.
Göl Eğitim Kurumları Mezunları Vakfı Yönetim Kurulunun çağrısıyla, yarın Kastamonu’da buluşma kararı alan mezunlar, aynı gün Kastamonu Jandarma Komando Eğitim Alayı içinde bulunan okullarını ziyaret ederek, anılarını tazeleyip hasret giderecek.
Yine aynı gün, saat 14.00’te Saatçiler Konağında, 1 Nisan 1938 tarihinde Köy Eğitmen Kursu olarak öğretime başlayan, sırasıyla Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu ve Öğretmen Lisesi adlarıyla 1976 yılına kadar eğitmen ve öğretmen yetiştiren, 2000 yılına kadar da işlevini sürdüren, tarihi dokusunu bugüne dek koruyan okullarının bu yolculuğunu bir sunumla ve “Yolu Göl Köy’den Geçenlere Selam Olsun” adlı fotoğraf sergisini halka açacaklar. 
Ayrıca, düzenlenecek sunumla, Öğretmen Yetiştirme Düzeni ve Eğitim Programlarının dünü, bugünü ve geleceğini tartışacakları, önerilerle birlikte hazırlanacak tutanağı ilgili kurumlarla paylaşacaklar.
Cumartesi günü ise bir rehber eşliğinde Kastamonu merkez ve yakın çevresinin tarihi, turistik yerlerini gezecekler. (Bülten)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER