‘Geçmişten Günümüze Kadim Şehir Taşköprü’ kitabı çıktı

Taşköprü Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Tuğcu ve Lütfi Erkut Gültekin’in 3 yıllık çalışmanın neticesinde hazırladıkları “Geçmişten Günümüze Kadim Şehir Taşköprü” isimli eser Taşköprü Postası Gazetesi tarafından yayınlandı.

‘Geçmişten Günümüze Kadim Şehir Taşköprü’ kitabı çıktı
banner72

Taşköprü Postası Gazetesi tarafından yayın hayatına kazandırılan ve ilçenin tarihi, kültürü ve hafızasını günümüze derleyen çalışma, 220 sayfalık eser, içinde barındırdığı bilgiler yönüyle daha önceden benzer çalışma yapılmaması yönüyle de bir ilk niteliği taşıyor.

Önümüzdeki günlerde ilçemizde bulunan kırtasiyelerde ve Taşköprü Postası Gazetesi matbaasından kitapseverlerin bu kitaba ulaşabileceğini belirten Mehmet Tuğcu; “Birçok alanda ilklerin şehri olan Taşköprü’nün hafızasını günümüze taşıyan ve ilçemize karşı bir vefa çalışması olarak mesai arkadaşım ve abim Lütfü Gültekin ile bu eseri hazırlayarak yayın hayatına kazandırmaktan dolayı son derece mutluyuz.

Bu eserin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal ve Belediye Başkanı Abdullah Çatal başta olmak üzere Taşköprü sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve maddi olarak desteklerini esirgemeyen sponsor firmalara teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. (Hamza Sefa Yılmaz)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER