Fen Lisesi’nden büyük başarı

Kastamonu Fen Lisesi 2022 Milli Savunma Üniversitesi Sınavı sonuçlarına göre derece yaparak Türkiye 38’nciliğini kazanma başarısı elde etti.

Fen Lisesi’nden büyük başarı
banner72

27 Mart tarihinde gerçekleştirilen Milli Savuna Üniversitesi (MSÜ) sınavı sonuçları geçtiğimiz gün açıklanmıştı. Kastamonu Fen Lisesi, Milli Savunma Üniversitesi sınavında muhteşem bir başarıya imza attı. Kastamonu Fen Lisesi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla elde ettiği başarıyı paylaştı. Tüm alanlarda (Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık ve Genel) elde ettiği derecelerle MSÜ sınavında Türkiye’de 38’nci sıraya yerleşirken, Kastamonu’da birinci oldu.

MSÜ sınavı 2022 yılında 27 Mart tarihinde düzenlenmişti. ÖSYM tarafından bu yıl MSÜ sınavına başvuru yapan ve sınava katılan aday sayısı hakkında açıklama yapılmazken, 400 bin civarında başvuru yapıldığı ve sınava katılan aday sayısının da 350-400 bin arası olduğu düşünülüyor. Kastamonu Fen Lisesi MSÜ Sınavında güzel bir başarıya imza attı. Kastamonu Fen Lisesi 2022 MSÜ sınavında tüm alanlarda başarı sağlayarak, Türkiye 38’ncisi olurken, Kastamonu’da ise birinciliği yakaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER