ETKİNLİKLER SABAHA KADAR SÜRECEK

Hain darbe girişiminin 5'nci yıl dönümünde tüm Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da bir takım etkinliklerle kahramanlarımız anılacak

ETKİNLİKLER SABAHA KADAR SÜRECEK
banner72

Hain darbe girişiminin 5'nci yıl dönümünde tüm Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da bir takım etkinliklerle kahramanlarımız anılacak. 15 Temmuz Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında etkinlikler; bugün ilk olarak 10.00'da şehitlerimizin kabirlerinin ziyaretiyle başlayacak.  Etkinlikler 16 Temmuz sabahına kadar sürecek.

Kastamonu Valiliği tarafından yarın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik Günü” dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında ilk olarak bugün saat 10.00’da Kastamonu’da bulunan şehitlerin kabirlerinin ziyaret edilecek ve Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilecek. 12.30’da ise şehitlerin ruhuna ithafen Kur'an-ı Kerim tilaveti ve okunan hatimlerin duası yapılacak.

GAZİLER DERNEĞİ ZİYARETİ

 Saat 15.00’de Vali Avni Çakır, Garnizon Komutanı Per. Albay Yücel Ercan, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve İl Jandarma Komutanı Albay Mücahit Avkıran’ın katılımı ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi ziyaret edilecek. 

 CUMHURİYET MEYDANI’NDA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILACAK

 Saatler 19.45’i gösterdiğinde ise Cumhuriyet Meydanı’nda “15 Temmuz” konulu fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirilecek.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI

Anma programı ise saat 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak olan programın devamında ise Kur’an-ı Kerim tilaveti ve protokol konuşmaları olacak. Ardından, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr Mehmet Atalan, 15 Temmuz konulu bilgilendirme konuşması yapacak. Atalan’ın konuşmasının sonrasında da İl Müftülüğü ilahi Grubu tarafından ilahiler okunacak.

SANCAK KOŞUSU GERÇEKLEŞTİRİLECEK

 Saat 21.00’de ise Olukbaşı Mevkiinden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanacak olan Sancak Koşusu gerçekleştirilecek.

 ETKİNLİKLER SABAH NAMAZI İLE SONA ERECEK

 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece saat 00.13’de de ülke geneli ortak yayın yapılacak.  İl genelindeki tüm camilerin kandillerinin yakılacak ve sela okunacak. Saat 00.13’ten sabah namazına kadar Cumhuriyet Meydanı’nda film gösterimi yapılacak. Son olarak da saat 04.45’de Nasrullah Camii’nde Sabah Namazı kılınmasıyla etkinlikler sona erecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER