Ergülenoğlu’dan suç duyurusu

CHP Belediye Meclis Üyesi Av. Özgür Ergülenoğlu, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Mustafa Demirkan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu

Ergülenoğlu’dan suç duyurusu
banner72

Ergülenoğlu’dan suç duyurusu

CHP Belediye Meclis Üyesi Av. Özgür Ergülenoğlu, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Mustafa Demirkan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ergülenoğlu, açıklamasında: “28 Mayıs 2021 tarihli Cuma namazı hutbesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakaret etme cürreti gösteren ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Mustafa Demirkan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Atatürk bu ülkenin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı’dır. Bu ülkenin kayıtsız şartsız en önemli ortak değeridir. Allah'ın evinde din adamı kimliğiyle milletin ortak değerine hakaret etmek kimsenin haddine değildir. Atamızın gençliğe hitabesinde işaret ettiği ve bu vatanı emanet ettiği Türk gençliği buna asla izin vermeyecektir. Kamuoyuna saygılarımla duyurulur” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER