Engelli aileleri için önemli bir proje

Özellikle özel birey ailelerinin büyük sıkıntısını yaşadığı Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temeli, geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu’nun öncülüğünde atıldı.

Engelli aileleri için önemli bir proje
banner72

Kastamonu Belediyesi tarafından 5 milyon 250 bin TL bedel ile yapılacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi için Kastamonu Özel Bireyler Derneği Başkanı Huriye Boyraz, temel atma töreninde yaptığı açıklamasında; “Yıllardır engelsiz yaşam merkezi kurulması için mücadele verdik. Her geçen gün artan bir potansiyelimiz var ama Kastamonu’da bu acil bir ihtiyaçtı. Annelerimiz hastalandığında, yarım saat olsun bırakabilecekleri kimseleri yoktu” demişti.

“KASTAMONU’DA OLMAMASI BÜYÜK BİR EKSİKLİKTİ”                                                                                           

Taşköprü Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Tevfik Seferoğlu da; “Çevre illerde olup da Kastamonu’da olmaması büyük bir eksiklikti. Hem Kastamonu’nun hem de ilçelerinin böyle bir merkeze ihtiyacı vardı. Allah yapanlardan, emeği geçenlerden razı olsun” ifadelerine yer verdi.

Seferoğlu, şunları kaydetti; “Hem Kastamonu’nun hem de ilçelerinin böyle bir merkeze ihtiyacı vardı. Allah yapanlardan, emeği geçenlerden razı olsun. Bu olması gereken bir şeydi. Ben de engelli bir bireyim. Engelli aileleri için bu oldukça önemli bir proje. Ailelerimiz çocuklarını bırakacakları bir yeri yok. Ama böyle bir yer olduğu zaman bir saat bırakıp hastaneye gidebilir. Bunu yapamıyordu çoğu ailemiz. Çünkü onlar çocuklarını özel durumundan dolayı, komşularına da emanet edemiyorlar. Karabük de çevre illerde olup da Kastamonu’da olmaması büyük bir eksiklikti. Çok da güzel oldu. İnşallah bir an önce faaliyete geçer. Emeği geçenlere tekrardan teşekkür ediyorum” dedi. (Nihan Kıran)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER