‘En çok metamfetamin kullanılıyor’

‘En çok metamfetamin kullanılıyor’
banner72

İL GENEL MECLİSİ’NDE ‘UYUŞTURUCU’ BİLGİLENDİRMESİ

‘En çok metamfetamin kullanılıyor’

Kastamonu İl Genel Meclisi’nin (İGM) gündeminde uyuşturucu yer aldı. Mecliste uyuşturucu ile mücadele kapsamında neler yapılabileceği hakkında hazırlanan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu görüşüldü. İGM Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Ahmet Şahan ve Yeşilay Kastamonu Şube Başkanı İzzet Serhat Köylü katıldı.

ŞAHAN: “KASTAMONU’DA ORTAOKUL VE LİSELERDE UYUŞTURUCU KULLANIMI YOK”

Uyuşturucu konusuyla ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştiren Polis Memuru Ahmet Şahan, Kastamonu’da uyuşturucu kullanımı verileriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ eğitimleri kapsamında ailelerden ‘Ortaokul ve liselerde uyuşturucu kullanılıyormuş’ ifadelerini duyduklarını belirten polis memuru Şahan, söz konusu durumla ilgili ‘Kastamonu’da ortaokul ve liselerde uyuşturucu kullanımı hiç yok. Ancak üniversitede var bizler bu konuyla ilgili mücadelemizi sürdürüyoruz’ ifadelerine yer verdi. Şahan, ailelerin bu noktada iyi gözlem yapmaları gerektiğini belirterek, ‘Benim çocuğum yapmaz’ düşüncesinde olamamaları gerektiğinin altını çizdi. 

Şahan aynı zamanda, Kastamonu’da en çok kullanılan uyuşturucunun metamfetamin olduğunu belirterek, çok güçlü bağımlılık yapan bir uyuşturucu olduğunu belirtti. Kastamonu’da en çok kullanılan uyuşturucunun ise yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar olduğunu, doktor kontrolünde olmadan kesinlikle kullanılmaması gerektiğini kaydetti.

“SONUNA KADAR BU İŞİN PEŞİNDEYİZ”

Ahmet Şahan son olarak; “Sonuna kadar bu işin peşindeyiz. Büyük bir operasyon daha yaptık. Bizler üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Çevremizin, insanlarımızın, bu konuya karşı dikkatli olmaları yönünde bilgilendirilmesi için sizlerin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Bilgilendirme sunumu sonrasında İki Ekmek isimli kısa bir video gösterimi yapılarak uyuşturucu konusunda ailelerin daha dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı. Yeşilay Kastamonu Şube Başkanı İzzet Serhat Köylü ise bağımlılık hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Sunumların ardından gündem maddesi meclisin bilgisine sunuldu. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER