Ekmeğin bile tadı kalmadı!

Fırıncıların artan maliyetleri gerekçe göstererek talep etmesi üzerine Kastamonu merkez ve ilçelerinde 210 gram ekmeğin fiyatı 4 liraya çıktı. Yüzde 33’lük ekmek zammına tepki gösteren vatandaşlar; “Her şeye zam geldiği bu devirde bari ekmeğe dokunmayın” ifadelerine yer verdi. Fırıncılar, artan maliyetleri ekmek fiyatlarına yansıtırken, vatandaş ise en temel gıda ürününe gelen zamları tepkiyle karşılıyor. Zamlı ekmek fiyatlarına tepki gösteren vatandaşlar, yağmur gibi gelen zamlar nedeniyle geçinmekte zorlandıklarını dile getirdi.

Ekmeğin bile tadı kalmadı!

“YAŞANACAK BİR HAYAT KALMADI”

Artan fiyatlarla beraber ekmekten bile kıstıklarını belirten Nihan Önal isimli vatandaş; “Annemle birlikte yaşıyoruz. Hayat şartları içinde kaybolduk gidiyoruz. Bu şartlarda okumaya çalışıyorum, çünkü gerçekten okumak bile artık lüks oldu. Bir bayram geçirdik, eş, dost geliyor onları istediğim şekilde ağırlayamıyoruz. En basitinden sofralarımızdan eksik etmediğimiz ekmeğin fiyatı bile aldı başını gidiyor. Alışverişe gittiğimizde ihtiyacımız olan ürünleri artık alamıyoruz ya da yarım almaya başladık. Karnımız doysun diye ekmeği fazla aldığımız oluyordu, şimdi ise ekmekten bile kısar olduk. Yaşanacak bir hayat kalmadı" diye konuştu.

“MAAŞ GELDİĞİ GÜNDEN BİR KAÇ HAFTA SONRA BİTİYOR”

Geçim sıkıntısına dikkat çeken Müjgan Ercan ise; “Kızım ve ben 2 kişilik bir aileyiz. Eşim vefat etti, ondan bize kalan emekli maaşı ile geçiniyoruz. Devlet, baba ölünce o maaşı da azalttı zaten. Ay sonuna para kalmıyor. Ay sonunu bırakın, maaş geldiği günden bir kaç hafta sonra bitiyor. 1 meyve suyu, 2 ekmek, 1 tane de kraker aldım 30 lira tuttu. Her şeye zam geldiği bu devirde bari ekmeğe dokunmayın” dedi.

"EKMEKSİZ KARNIMIZI DOYURAMIYORUZ "

Melek Göcenoğlu isimli vatandaş da; “Eşim emekli, kendim çalışmıyorum. Çok zor geçiniyoruz, buna geçinmek denebilirse. Aklına gelebilecek her şeyden kısıyoruz, buna rağmen fiyatlar her gün, her saat değişiyor. Ekmek almadan edemiyoruz, soframıza koymadan karnımızı doyuramıyoruz. Şimdi buna da zam diye karşımıza çıkıyorlar. Bu pahalılıktan memnun değiliz, artık fiyat artışı dursun" ifadelerini kullandı. (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER