Eczacılardan, engellilere akülü sandalye

26. Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı Odası Başkanlığı tarafından, 8 adet akülü sandalye, 15 adet tekerlekli sandalye, 5 adet havalı yastık ve 5 adet klozet yükseltici engelli vatandaşlara dağıtıldı. Akülü sandalye dağıtım törenine katılan Vali Vekili Yaşar Karadeniz, 5 ile 10 yıl sonra engellilik sorununun kalmayacağını belirtti.

Eczacılardan, engellilere  akülü sandalye
banner72

 

26. Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı Odası Başkanlığı tarafından,  8 adet akülü sandalye, 15 adet tekerlekli sandalye, 5 adet havalı yastık ve 5 adet klozet yükseltici engelli vatandaşlara dağıtıldı. Akülü sandalye dağıtım törenine katılan Vali Vekili Yaşar Karadeniz, 5 ile 10 yıl sonra engellilik sorununun kalmayacağını belirtti. 
Akülü sandalye dağıtım törenine Vali Vekili Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 26. Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı Odası Başkanı Orkun Yılmaz eğitimci-yazar Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Mehmet Doğan, Selçuk Ecza Deposu Kastamonu Sorumlusu Kadir Çelen, İstanbul Eczacılar Kooperatifi Kastamonu Şube Müdürü Celal Kebecioğlu ve eczacılar katıldı. 
Ülkemizde 8 buçuk milyona yakın engelli vatandaşımız olduğunu ifade eden Eczacılar Odası Başkanı Orkun Yılmaz, “Bilimsel Eczacılığın 178’inci yılını kutladığımız 14 Mayıs Eczacılık Bayramı etkinlikleri içerisinde sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istedik. Kastamonu, Çankırı ve Karabüklü eczacı meslektaşlarımızın ve şehrimizde hizmet veren iki ilaç deposunun değerli katkıları ile ekonomik durumları iyi olmayan, zihinsel veya bedensel engelli birey sahibi ailelere tıbbi cihaz ve medikal malzeme temin ettik. Amacımız diğer sivil toplum kuruluşları ile meslek odalarına örnek olmak, yardım konularında ise bir yarış başlatmaktır” dedi.
Herkesin engelli adayı olduğunu her fırsatta hatırlatan Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise,  “Engelli kardeşlerimizle yaşamayı ve onları yaşama bağlamayı, onları faaliyetlere yakınlaştırmayı görev edinmeliyiz. Binaları A tipi binalara çeviriyoruz. Sakatlar Derneğimizle de beraber çalışıyoruz. Belediye olarak ihtiyaç sahiplerine yardımlarımız devam ediyor” diyerek engellilere yönelik yapılan çalışmaları anlattı.

KARADENİZ: ENGELLİLERİMİZ ELE GÜNE MUHTAÇ DEĞİLLER

Dünyanın kimseye eşit gelmediğini, herkesin avantajları ve dezavantajlarıyla hayata gözlerini açtığını vurgulayan Vali Vekili Yaşar Karadeniz de şöyle konuştu: “Sosyal sorumluluk projelerini toplum olarak uygulamalıyız. Kent yaşamına geçildikten sonra ihtiyaçlar farklılaşıyor. Engellileri topluma kazandırmak denilince engellilerin arabaya binip bir yerden farklı yere gitmesini söylemiyoruz. Öncelikle engellinin eğitim hakkını vermeliyiz ve sosyal yaşama katmalıyız. Gururla söylüyorum, ülkemizde engellilerle ilgili son yıllarda büyük farkındalıklar var. Devletimizin maddi destekleriyle engellilerimiz ele güne muhtaç değiller. Çalışmalar devam ettiği sürece belki 5 yıl, belki de 10 yıl sonra engellilik sorun olmayacak” ifadelerini kullandı. 
Törende ayrıca desteklerinden dolayı Selçuk Ecza Deposu Kastamonu Sorumlusu Kadir Çelen, İstanbul Eczacılar Kooperatifi Kastamonu Şube Müdürü Celal Kebecioğlu’na Vali Vekili Yaşar Karadeniz ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından  plaketler takdim edildi. Yapılan konuşmaların ardından tanesi 10 bin TL olan 5 adet Alman malı akülü sandalye, tanesi 3 bin TL olan Türk malı akülü sandalye, 15 adet tekerlekli sandalye, 5 adet havalı yatak, 5 adet ise klozet yükseltici ihtiyaç sahiplerine verildi. 
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER