Diş ağrısı, en acı haberi verdi

İstanbul’da ikamet ettiği sırada bir süre diş ağrısına çeken genç, arkadaşlarına ’20 yaş dişi çıkarıyorum’ diye espri de bulunarak doktora gitti

Diş ağrısı, en acı haberi verdi
banner72

İstanbul’da ikamet ettiği sırada bir süre diş ağrısına çeken genç, arkadaşlarına ’20 yaş dişi çıkarıyorum’ diye espri de bulunarak doktora gitti. Müracaat ettiği hastanede yapılan tedavide kanser olduğunu öğrendi.  

  Kastamonu’nun Küre ilçesinde bağlı Kayadibi Köyü Çuha Mahallesinde ikamet eden 34 yaşındaki Ersin Alagöz, 30 yıl önce annesi ve babası öldürüldükten sonra İnebolu’da bulunan Azize Ana Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna (YİBO) kayıt yaptırıldı. Buradan mezun olduktan sonra iş hayatına atılmak üzere İstanbul’a giden Ersin Alagöz, bir fabrikada işe giderek çalışmaya başladı. Bu sırada nişanlanan ve evlilik hayali kuran Ersin Alagöz, bir gün dişinin ağrıması üzerine duramayarak hastaneye müracaat etti. Hastaneye gitmeden önce arkadaşlarına ‘20 yaş dişimi çıkartıyorum’ diye espri yapan Ersin Alagöz, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yapılan tetkiklerinde Lenfoma Kanserinin üçüncü evresine hastalığa yakalandığını öğrendi. 

DESTEKLERLE HAYATINI SÜRDÜRÜYOR

  Tedaviye başlayan ve işten ayrılmak zorunda kalan Ersin Alagöz, 2 yıl boyunca kemoterapi tedavisi gördü. Kalacak yeri olmayan ve maddi imkansızlıktan dolayı Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bulunan en yakın arkadaşı Eray Çalışkan’ın yanına gitti. Yaklaşık üç yıl boyunca Yozgat’ta kalan ve tedavilerine buradan devam eden Ersin Alagöz, kemoterapi tedavisinin bitmesiyle memleketi olan Küre’nin Kayadibi köyündeki baba ocağına geldi. Burada halen yaşamını sürdüren Ersin Alagöz, hayırseverlerin yardımlarıyla yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Bu sırada öğrencilik zamanındaki Azize Ana YİBO’nun Okul Müdürü Necmi Mankaloğlu ile karşılayan Ersin Alagöz, durumu öğretmenin anlatması üzerine kendisine yardım kampanyası başlatıldı. Durumu öğrenen bazı muhtarlar da Alagöz'ü ziyaret ederek gıda yardımında bulundu. Köyünde yaşam mücadelesi veren Alagöz için İnebolu Kaymakamlığı tarafından da yardım kampanyası başlatıldı. 

''LENFOMA KANSERİ OLDUĞUMU ÖĞRENDİM”

  Dişinde et parçasının çıktığını anlatan Lenfoma Kanseri Ersin Alagöz, “Hatta ben arkadaşlarıma espri yapmıştım, bu yaşıma gelmişim 20’lik diş ne alaka. Ama sonrasında kanser olduğumu öğrendim. 2018 yılının Mart ayında İstanbul Cerrahpaşa Hastanesine yattım. Dişimin arka tarafında 20’lik diş çıkar gibi bir parça çıktı. Ben, Kastamonu’da dişçiye gittim ve bu diş parçasını aldırdım. Bunu aldırdıktan sonra vücuduma yayıldı pis kan. Bunun üzerine apar topar İstanbul’a gittim. İstanbul’da Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi oldum. Burada parça aldılar. Alınan parçanın sonunda Lenfoma Kanseri olduğumu öğrendim. Yatarak kemoterapi görmemi söylediler. Bunun üzerine Cerrahpaşa Hastanesine yatışımı yaptılar. Yaklaşık 1,5 yıl yattım hemen hemen. Yatarak kemoterapi tedavisi gördüm. Sonra 6 ay ara verildi. Bu aradan sonra ilik nakli oldum. İlik nakli olduktan sonra 1 ay daha hastanede yattım. Ondan sonra beni taburcu ettiler. Ardından gidecek yerim olmadığı için Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bir arkadaşım vardı. Bende, buraya gittim ve hemen hemen 3 yıl boyunca bu arkadaşımın yanında yaşadım. Orada bana arkadaşım destek çıktı. Sağ olsun ondan, Allah razı olsun. Şu anda köye geldim. Köyde yaşamam istedim. Benim içinde temiz havanın daha iyi olacağı söylendi” dedi.

ESKİ MÜDÜRÜNDEN VEFA

  Azize Ana YİBO’nun emekli Okul Müdürü Necmi Mankaloğlu, kanser tedavisi gören eski öğrencisi Ersin Alagöz’e sahip çıkarak tedavisi için yardım kampanyası başlatılmasını sağladı. Bunun için gerekli evrakları hazırlayan emekli Okul Müdürü Necmi Mankaloğlu, İnebolu Kaymakamlığınca dilekçesi kabul ederek Ersin Alagöz için yardım kampanyası başlatılmasına onay verdi. Kanser hastası öğrencisi Ersin Alagöz’e sahip çıkan Azize Ana YİBO eski Okul Müdürü Necmi Mankaloğlu şöyle konuştu:   "Ersin Alagöz, annesi Şerife Alagöz’ün 1991 yılında canice katledildikten sonra diğer iki abisi ile birlikte Azize Ana YİBO’ya yatılı olarak geldi. Burada okul eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul’da iş hayatına atıldılar ve Ersin Alagöz İstanbul’da bir Kastamonulu bir vatandaşımızın fabrikasında çalışırken rahatsızlanması sonucu hastaneye kaldırıldı. Lenfoma Kanseri olduğunu öğrenen Ersin, kemoterapi görmeye başladıktan sonra işinden ayrılmak zorunda kaldı. Ersin’in İstanbul’da çalışamayacağına ve oralarda mağdur olmaması için İnebolu’ya gelmesi konusunda tavsiye de bulundum. Ersin, bunun üzerine 2 ay önce İnebolu’ya geldi ve 10 günlük evdeki karantinasından sonra da resmi işlemleri başlattık. Kaymakamlık onayı ile 3 kişilik bir komite oluşturulmasın ardından Ali Gürsoy, Celal Baltaoğlu ve Necmi Mankaloğlu adına Ziraat Bankasından hem TL hesap açıldı ve yurt dışından gelecek destekleri karşılamak amacıyla Euro hesabı açıldı. Sağlığına kavuşmak için kendisine yardım eli uzatan kişilere şimdiden teşekkür ediyoruz, tüm hastalara acil şifalar diliyorum.”  (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER