‘Devrekani Cırık Tatlıcısı Zafer Usta’ yeni işyerinde

Meşhur Devrekani Cırık Tatlıcısı Zafer Usta, yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Açılış programına Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, MHP İl Başkanı Emin Çınar, Zafer Partisi İl Başkanı Özcan Büyükşen, CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, bazı kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

‘Devrekani Cırık Tatlıcısı Zafer Usta’ yeni işyerinde

İşyerinin açılış kurdelesini; Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Milletvekili Hasan Baltacı, MHP İl Başkanı Emin Çınar, CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak ve işletme sahibi Zafer Özdemir birlikte kesti. Kurdele kesimi ve duanın ardından misafirlere yapılan tatlı ikramı yapıldı.

“BU İŞİ SEYYAR OLARAK YAPAN İLK TATLICI KURULUŞUYUZ”

İşletme sahibi Zafer Özdemir, gerçekleştirilen açılış programı ile ilgili; “2015 yılından bu yana bu işle uğraşıyorum. Atadan, dededen gelen mesleğimizi icra ediyoruz. Kastamonu’muzun yöresel coğrafi işaretli ürünü olan meşhur Devrekani Cırık Tatlımızı, yıllardan beri yaptığımız aynı kalite ve lezzetle, müşterilerimize kaliteli hizmet vermek adına merkezi bir konumda yeni işyerimizi açmış bulunmaktayız. Bünyemizde 6 kişi çalışıyor ve işlerimiz büyüdükçe ekibimizi de büyütmeyi düşünüyoruz. Hiçbir şekilde ürünlerimizde glikoz bulunmamaktadır. Bunun yanında cırık tatlısı, saray lokması, Osmanlı tulumbası, halka tatlısı, meşhur Devrekani düğün böreği ve baklava çeşitleri olarak hizmet vermekteyiz. 2015 yılından bu yana, Kastamonu merkez ve ilçe pazarlarında hizmet vermekteyiz. Kastamonu’da lokma dökme anlamında bu işi seyyar olarak yapan ilk tatlıcı kuruluşu biziz. Devrekani cırık tatlıcısı zafer usta olarak biz Kastamonu’da bu işi başlattık ve en güzel şekilde hizmet vermek için gün geçtikçe kaliteleşmeye ve markalaşmaya çalışıyoruz. Biz bu işi aşkla yapıyoruz. Gelecek için, fabrikasyon olarak şubeleşmek ve tamamen marka haline gelme hedefimiz var. Hayırlara lokma döküyoruz, düğün, nişan, mevlit bu tür organizasyonlarda lokma tatlısını yerinde döküp ikramımızı yapıyoruz” dedi. (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER