Depremzedelere ‘anne eli’ kurabiye desteği

30 EKİM’de İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında bölgeye ulaştırılan yardımlar sürüyor

Depremzedelere ‘anne eli’ kurabiye desteği
banner72

 

Depremzedelere ‘anne eli’ kurabiye desteği

30 EKİM’de İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında bölgeye ulaştırılan yardımlar sürüyor. Kastamonu Kızılay, İzmir’de depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak adına bir yardım kampanyası düzenledi. Kızılay’ın düzenlemiş olduğu yardım kampanyasına bir destek de Kastamonu Sanat İşleyen Eller Ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi’nden geldi.

YARDIM KAMPANYASINA UZANAN ELLER

Kızılay’ın yardım kampanyasına destek veren Kastamonu Sanat İşleyen Eller Ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi Başkanı Serpil Durgut, yaşanan depremden dolayı büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek; “Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, yaralılarda acil şifalar diliyoruz. Bu acılı günde tüm Türkiye gibi bizde bir kooperatif olarak bir bütün olduk. Değerli üyelerimiz ile birlikte konağımızın mutfağında 50 kilo buğdayın atası olan yöremize ait siyez unundan kurabiyeler yaptık. Yapılan kurabiyeleri 200 gram paketler halinde hazırladık. Bunun yanında yine yakınlarımızın aracılığı ile patates, soğan, battaniye gibi yardımlar toplayarak bu yardımları Kastamonu Kızılay Şube Başkanlığına teslim ettik. Bu konuda bize köprü olan tüm dostlarımıza ve Kastamonu Kızılay ekibine gönülden teşekkürlerimizi sunarız” diye belirten Durgut, İzmir’deki deprem bölgesindeki vatandaşlar için olan bu kampanyanın önemini dikkat çekti.

PERK;“DEPREMZEDELERE BİR NEBZE OLMAK AMACIYLA BİR KAMPANYA BAŞLATTIK”

Kızılay Kadın Kolları Başkanı Sedef Perk, Kızılay’ın kampanyasına destek veren Kastamonu Sanat İşleyen Eller Ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi’ne teşekkürlerini ileterek şunları dile getirdi; “Öncelikle geçtiğimiz hafta İzmir’de meydana gelen depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Depremin yaşandığı ilk andan itibaren Türk Kızılay, tek bir kişiyi bile geride bırakmadan en son acıyı dindirene kadar deprem bölgesinde olmaya devam ediyor. Bu vesileyle biz de Kızılay Kastamonu Şube olarak İzmir’deki depremzedelerimize bir nebzede olsa da destek olmak adına bir kampanya başlattık ve İzmir’e ulaştırılmak üzere Kastamonulu hemşerilerimizi bağış yapmaya davet ettik. Bu sebeple bize ulaşan Kastamonu Sanat İşleyen Eller Ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi, İzmir’e gönderilecek yardım kolisi kapsamında kendi emekleriyle hazırlamış oldukları kurabiyeleri ve çevreden topladıkları yardım paketlerini bize teslim ettiler. Kendilerine kampanyamıza vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz.” (Nurcihan Kadıoğlu)

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER