Dekan Yıldır’dan ‘Atlarla Gelen’ resim sergisi…

Dekan Yıldır’dan ‘Atlarla Gelen’ resim sergisi…
banner72

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Merkez Kütüphanesi giriş katında yeni kurulan Güzel Sanatlar Galerisi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF) Dekanı Prof. Erol Yıldır’ın "Atlarla Gelen" adlı resim sergisi ile birlikte açıldı. Açılışa, Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, KÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Atalan ve Prof. Dr. Ömer Küçük, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fahrettin Şenoğlu ile birlikte akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Sergi açılışında konuşan Rektör Topal, sanatın ve sanatçının önemini vurgulayarak, galerinin üniversiteye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılışın ilk sergisinin GSTF Dekanı Prof. Yıldır’ın "Atlarla Gelen" adlı resim sergisi ile yapılmasının anlamlı olduğunu işaret eden Topal; “Birbirinden değerli eserlerin sergilendiği bu anlamlı sergiyle birlikte Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemizin girişimleriyle sadece üniversitemize değil, Kastamonu’ya hizmet edecek olan çağdaş sanatların sergilenebileceği modern bir sanat galerisinin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Galerinin kurulmasında başta Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanımız Prof. Erol Yıldır’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemize ve ilimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmanın ardından Prof. Yıldır’ın 36 adet büyük boy özgün resim çalışmasının yer aldığı “Atlarla Gelen” adlı resim sergisi gezildi. Programda ayrıca, GSTF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Elçin Ergin Talaka tarafından izleyicilere gitar dinletisi sunuldu. Sergi, 31 Mayıs tarihine kadar izleyicilere açık olacak. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER