‘Cumhurbaşkanımız sizi seneye de hacca gönderir’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Küre’de sele kapılan 22 yaşındaki gencin hacda bulunan babasıyla yaptığı telefon görüşmesinde, "Burada olağanüstü bir durum var. Sayın Cumhurbaşkanımız sizi seneye de hacca gönderir. Burada durmak isterseniz sizi alıp buraya getirebiliriz" dedi.

‘Cumhurbaşkanımız sizi seneye de hacca gönderir’
banner72

Küre ilçesine bağlı İkizciler Köyüne anne ve babasını hacca yolcu etmek gelen Recep Bakırcı (22), yaşanan sel felaketinde Uzunöz Deresinin taşmasıyla gözlerden kayboldu. 4 gündür arama çalışmalarının yoğunlaştığı bölgede incelemelerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yetkililerden bilgi aldı. Burada dedesi Salih ve amcası Yaşar Bakırcı ile bir araya geldi, yapılan arama çalışmaları hakkında da aileye bilgi verdi. Bakan Kurum, Recep Bakırcı'nın hacda bulunan annesi Türkan ve babası İhsan Bakırcı'yı istemeleri durumunda Suudi Arabistan'dan Kastamonu'ya getirebileceklerini belirtti.

“İSTERSENİZ SİZİ ALIP BURAYA GETİREBİLİRİZ"

Recep Bakırcı’nın Babası İhsan Bakırcı ile telefonda görüşen Bakan Kurum, “AFAD'ımız tüm ekiplerimiz Recep kardeşimizi arıyor. Eğer buraya gelmek isterseniz, sizi getirebiliriz. 'Bu sene hac çıktı, hakkımı kaybederim' diye düşünmeyin. Burada olağanüstü bir durum var. Sayın Cumhurbaşkanımız sizi seneye de hacca gönderir. Burada durmak isterseniz sizi alıp buraya getirebiliriz. 'Yok efendim biz duralım, herhangi bir gelişmede gelelim' derseniz burada kaymakam beye, vekilimize iletirlerse onu da yaparız. Nasıl rahat edersiniz” dedi.

MERKEZ, KÜRE VE DEVREKANİ’DE SEL İNCELEMESİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sel afetinin yaşandığı Kastamonu merkez ile Küre ve Devrekani ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Küre ilçesinde selden hasar gören bölgelerde inceleme yapan Kurum, selden sonra yapılan çalışmaları inceleyen Kurum, Küre Belediyesini ziyaret etti, Kaymakam Miraç Topaloğlu ve Belediye Başkanı Salih Turan'dan brifing aldı. Daha sonra Devrekani ilçesine giden Bakan Kurum, buradaki incelemelerinin ardından Kastamonu Belediyesini ziyaret etti. Vali Avni Çakır ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Kurum'a il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Merkeze bağlı Aşağıyuva Köyüne de giden Kurum, hasar gören köprünün bir an önce ulaşıma açılması için çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER