‘Çözüm için adım atmaya başladık’

Ankara'da AK Parti 30’ncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son aylarda vatandaşların hastanelerden randevu bulamamasından dolayı şikâyetlerin arttığını hatırlattı. Erdoğan randevu sıkıntısına değinerek; “Hastanelerde randevu gecikmeleriyle ilgili şikayetler gelmeye başladı. Süratle çözüm için adımlar atmaya başladık” ifadelerine yer verdi.

‘Çözüm için adım atmaya başladık’

Salgın nedeniyle Kızılcahamam’da 2 yıldır yapılamayan toplantıya, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan da katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Erdoğan; “Türkiye'nin zorlu süreçte sergilediği dirençli duruş, 20 yılda ülkemize kazandırdığımız hizmet ve eserlerin önemini bir kez daha göstermiştir. Ülkemizi 4 temel unsur üzerinde yükselteceğiz dedik. Sizlerle 20 yılda ülkemize kazandırdığımızı asırlık eserlerin bilançosunu çok kısa şekilde paylaşacağım. Eğitim bütçemizi 10.3 milyar liradan, 273.4 milyar liraya çıkardık. 526 bin öğretmen varken, biz bugüne kadar 730 bin yeni öğretmen ataması yaptık. 2003 yılından beri 4 milyar ders kitabını ücretsiz verdik. Ders kitapları ile birlikte yardımcı kaynakları da ücretsiz dağıtmaya başlıyoruz” dedi.

RANDEVU KRİZİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son aylarda vatandaşların hastanelerden randevu bulamamasından dolayı şikâyetlerin arttığını belirterek; “Hastanelerde randevu gecikmeleriyle ilgili şikâyetler gelmeye başladı. Süratle çözüm için adımlar atmaya başladık” dedi.

ERGÜL; “GEREKSİZ RANDEVU ALMAMAK LAZIM”

Geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (KEAH) Başhekimi Zafer Ergül de, hastane randevu sıkıntısıyla ilgili; “Son 15 günde randevu kapasitemiz 14 bin 600. Randevuya gelen, 13 bin 400 civarında. Yani, bin 200 kişi, aldığı randevusuna gelmemiş. Bu oran yüzde 21. Gereksiz randevular almamamız lazım. Bunlar da hasta yükünü etkiliyor. Halkımızın desteği olmadan başarılı olamayız. Onlarla birlikte olduğumuz sürece Kastamonu kazanır” ifadelerine yer vermişti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER