Çocuklar severek oynayarak okuyor

Geçtiğimiz gün Bahar Şenliği ile Okuma Bayramını bir arada kutlayan Ali Fuat Darende İlkokulu (AFDİ) Müdürü Niyazi Horuzoğlu, amaçlarının vatan, bayrak, Allah sevgisini aşılamak ve Atatürk ilkelerine bağlı çocuklar yetiştirmek olduğunu söyledi. Öğrencilerine acele etmeden okuma öğrettiklerinden bahseden Horuzoğlu, Bahar Şenliği ile Okuma Bayramını büyük bir organizasyonla gerçekleştirerek, çocuklara eğlenirken öğretmeyi amaçladıklarını açıkladı.

Çocuklar severek oynayarak okuyor
banner72

 

Geçtiğimiz gün Bahar Şenliği ile Okuma Bayramını bir arada kutlayan Ali Fuat Darende İlkokulu (AFDİ)  Müdürü Niyazi Horuzoğlu, amaçlarının vatan, bayrak, Allah sevgisini aşılamak ve Atatürk ilkelerine bağlı çocuklar yetiştirmek olduğunu söyledi. Öğrencilerine acele etmeden okuma öğrettiklerinden bahseden Horuzoğlu, Bahar Şenliği ile Okuma Bayramını büyük bir organizasyonla gerçekleştirerek, çocuklara eğlenirken öğretmeyi amaçladıklarını açıkladı.
173 öğrenin yer aldığı dans gösterileri, koro, şiir ve sevgi mesajları yazılı uçan balonların dansıyla görsel bir şölen hazırlayan AFDİ, öğrenciler ve ailelerle birlikte unutulmaz bir gün yaşadı. Dürüst, çalışkan, düşünen, üreten bireyler yetiştirme çabasında olduklarını söyleyen Okul Müdürü Niyazi Horuzoğlu, “Çocuklarımıza oynayarak, severek okumayı öğretiyoruz. Acele olunca kelimeler ve harf yutuluyor. Öğrencimizin acele etmeden kendini ifade edebilecek bir şekilde okumayı sökmesini sağlıyoruz. Vatan, bayrak, Allah sevgisini anlatıyoruz. Atatürk ilklerine bağlı çocuklar yetiştiriyoruz. Yavrularımız Türkiye Cumhuriyeti’nde mutlaka faydalı bireyler olacaklardır. Eğitim öncelikle ailede başlar. Velilerimizin eğitime verdiği desteklerden şükran duyuyorum. Öğretmenlerimiz gayretli. Birlik ve beraberlik içinde öğrencilerimize faydalı oluyoruz. Kendimi şanslı hissediyorum. Eğitim kadrosu, duyarlı veliler ve pırıl pırıl yavrularımla bir arada olmaktan mutluyum” dedi.
AFDİ Müdürü Horuzoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Belediyemize, Halk Eğitim Merkezine, Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesine ve destek olan tüm kurumlara teşekkürlerimizi sunarız. Çocuklarımıza da ömür boyu başarılar dileriz.” 
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER