ÇİSOP kapsamında toplantı ve saha ziyareti…

Çevre ve İklim Eylemi Sektör Operasyonel Programı (ÇİSOP) kapsamında izleme ve değerlendirme toplantısı ve ziyaretleri yapıldı. ÇİSOP uygulamasıyla, iklim değişikliği sorunu ile daha iyi şekilde mücadele edilmesi, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) iklim değişikliği politikasıyla ilişkili olarak AB müktesebatı ile uyumlaştırılması, çevrenin korunması ve vatandaşların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanıyor.

ÇİSOP kapsamında toplantı ve saha ziyareti…
banner72

Yürütülen program kapsamında bilgi alışverişinde bulunmak ve projenin faaliyeti hakkında çalışmaları yakından takip etmek amacıyla ilk önce Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) İdare Merkezinde izleme ve değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Kıdemli Uzmanlar Bouryana Konaklieva ve Jozef Richtarcik, Uzman Cevdet Kabal, İnşaat Mühendisi Ali Kemal Nakiboğlu, Harita teknikeri Hüseyin Baskın, KASMİB Birlik Müdürü Adnan Tot, Çevre Mühendisleri Elifnur Akbaş ve Süha Özata katıldı.

Değerlendirme toplantısının ardından proje kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde incelemek ve değerlendirmek amacıyla saha ziyaretleri gerçekleştirildi. İlk olarak Kastamonu Belediyesi’nin daha önce kullandığı, proje dahilinde ıslah edilen ve doğaya kazandırılan eski çöp sahası gezilerek uzmanlar tarafından incelemelerde bulunuldu. Ardından Devrekani Sarıyonca Köyü’nde bulunan Katı Atık Bertaraf Tesisinde yer alan Sızıntı Suyu Arıtma tesisine geçilerek, incelemeler yapıldı ve görevli teknik personellerden tesisin işleyişi hakkında bilgi alındı.

İzleme ve Değerlendirme komitesi üyeleri Bouryana Konaklieva ve Jozef Richtarcik proje kapsamında yürütülen çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade ettiler. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER