Cide sahilinden ‘taş’ çalarken yakalandılar

Kamyonet ile Bartın’dan Cide ilçesine gelen şahıslar, sahilden topladıkları taşlarla birlikte ilçeden ayrılmak isterken emniyet güçlerince yakalandı. Toplanan taşlar tekrar sahile döktürülürken şahıslar hakkında da cezai işlem uygulandı.

Cide sahilinden ‘taş’ çalarken yakalandılar

74 plakalı kamyonet ile Bartın’dan Cide’ye gelen şahıslar, ilçeye bağlı Ovaaltı Piknik Alanında deniz kenarında sahilde taş toplamaya başladı. Şahıslar, topladıkları taşları çuvallara koyarak kamyonete yükledi. Bu sırada sahilden taş toplanıldığını gören vatandaşlar, ihbarda bulunarak durumu emniyet güçlerine bildirdi. Bu sırada toplanılan taşlarla birlikte kamyonet bölgeden uzaklaşmaya başladı. Emniyet güçleri, kamyoneti takip ederek ilçeden çıkış yapmadan durdurdu. Durdurulan kamyonetteki taşlar, tekrar sahil bölgesine geri bıraktırılırken şahıslar hakkında da 3621 Sayılı Kıyı Kanunu’nun 15. Maddesi gereğince cezai işlem uygulandı.

Geçtiğimiz yıl da il dışarıdan gelen şahıslar, deniz kenarından topladıkları yaklaşık 80 çuval taşla birlikte yakalanarak, yine haklarında cezai işlem yapılmıştı. (iha)

İhlas Haber Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER