CHP de 29 Ekim’i ‘resmen’ kutlayacak

CHP İl Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Özlem Eylem Kurt, bugün başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle açıklamalarda bulundu.

CHP de 29 Ekim’i ‘resmen’ kutlayacak
banner72

29 Ekim'in Cumhuriyetin kuruluşu, halkın Cumhuriyet yönetimiyle birlikte bağımsızlığına, özgürlüğüne, demokrasiye, adalete ve eşitliğe kavuştuğu tarih olduğunu hatırlatan Kurt, Cumhuriyetin kuruluşundaki tartışılmaz fedakârlığıyla adını tarihe altın harflerle yazdıran Kastamonu’da da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın hak ettiği şekilde kutlanmasının büyük önem taşıdığını belirtti.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla CHP İl Başkanlığı olarak fener alayı düzenleyeceklerini ifade eden Kurt, "Son dönemdeki önemsizleştirme gayretlerine karşı milli bayramlarımızı şehrimizde coşkuyla ve ilk günkü heyecanla kutlamak, milli bayramlarımızın daha güzel kutlanması için özellikle fener alayı geleneğimizi hassasiyetle sürdürmek Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanlığımızın her zaman önceliği olmuştur. Cumhuriyetimizin ilanının 98’nci yıldönümü dolayısıyla İl Başkanlığımızca planlanmış olan fener alayı ve kutlama etkinliğinin, Kastamonu Valiliği resmi programının 28 Ekim akşam 19.30’da Kışla (İnönü) Parkı’ndan, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na Fener Alayı düzenleniyor olması nedeniyle Kastamonu Valiliği resmi kutlama programının tüm toplum kesimlerini kucaklayıcı olacağı ve alternatif teşkil etmemesi ayrıca milli birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştirilmesini adına tüm örgütümüzün il merkezinde Valilik resmi programına katılımıyla gerçekleştirilmesi uygun görülmüştür. İl başkanlığımız 28 Ekim 2021 günü saat 16.00’da Abana İlçe Başkanlığımızın bayram programına ve 29 Ekim 2021 günü saat 19.00’da Azdavay İlçe Başkanlığımızın bayram kutlamasına katılacaktır" dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER