‘Çalışanların hakları için mücadele ediyoruz’

Türk Yerel Hizmet-Sen Kastamonu Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurulu cumartesi günü Kastamonu Belediyesi toplantı salonunda düzenlendi.

‘Çalışanların hakları için mücadele ediyoruz’
banner72

Genel kurulda belediye personeli Metin Ekici’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkanı Hikmet Çıvgın, Kamu-Sen İl Başkanı Nedim Afacan, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Algın, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, MHP MYK üyeleri Yüksel Aydın ve Davut Haskılıç birer konuşma yaptı. Dilek ve temenniler bölümünde ise Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin Şöy ve Türk Ocakları Derneği Şube Başkanı Prof. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz da söz aldı.

Genel kurulda Yüksel Aydın, Mehmet Yurt, Tuğra Avukatlık Bürosu Avukatı Ahmet Yavuz, Mehmet Serhat Yılmaz, Ercan Karabacakoğlu başta olmak üzere katkı ve emeği geçenlere plaketleri katılımcı protokol tarafından verildi.

Hikmet Çıvgın başkanlığında yeniden oluşturulan yönetim kurulunda; Nurettin Şöy, Ahmet Topçuoğlu, Selçuk Şen, Hüseyin Hamzaoğlu, Coşkun Tahmiscioğlu ve Aslı Aybala Küpoğlu yer aldı. Denetleme kurulu asil üyeliğine; Naim Gömeçoğlu, Hubeyb Yağız ve Hakan Dumanoğlu. Disiplin kurulu asil üyeliğine ise; Abdullah Bayraktar, İrfan Naharoğlu ve Muhammed Cellat. Üst kurul delegeliğine de; Hikmet Çıvgın, Nurettin Şöy, Nevzat Tapar, Ertuğrul Çolakoğlu ve Murat Dana seçildi.

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkanı Hikmet Çıvgın; “Mücadelemiz, kamu çalışanlarının birliğinden kuvvet yaratmak, bu kuvvetle üyelerimizin hakkını arama mücadelesidir. Bugüne kadar yakalayamadığımız çağdaş toplumun bilinçli bireylerini oluşturmak, gelişmiş demokrasinin gereği olan katılımcılığı sağlamak için, kamu çalışanlarının, milletimizin geleceğine yön vermek, milli ve manevi değerlerimize hassasiyet gösteren bir sendikacılık anlayışı için, 3600 ek göstergenin tüm çalışanlara verilmesi için, yerel yönetim çalışanlarının maaşlarının genel bütçeden ödenmesi için, vergi dilimlerindeki adaletsizliğin giderilmesi, tüm ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, sözleşmeli personellere kadro verilmesi, görevde yükselme sınavlarının düzenli olarak yapılması mülakatların kaldırılması, kamu görevlilerine bayram ikramiyesi verilmesi, 4688 sayılı kanunun 32 maddesindeki ağır kriterlerin kaldırılması, hakları için, şehrin can ve mal güvenliğinden sorumlu olup 7/24 saat devamlılık gösteren hizmetlerde çalışan zabıta ve itfaiye personellerinin yıpranma ve teknik hizmetler sınıfına alınması için, kadroları dışında her işte çalıştırılan belediye memurlarına sahip çıkmak, eşit işe eşit ücret adaleti için kurulmuş bir sendikadır Türk Yerel Hizmet Sen” dedi.

AYDIN: “CUMHUR İTTİFAKI’NA KAYITSIZ ŞARTSIZ DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Kamu-Sen İl Başkanı Nedim Afacan, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Algın ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt’un konuşmalarının ardından söz alan MHP Üyesi Yüksel Aydın ise şöyle konuştu; “Türk Devleti son 5 yılda çok güzel işler başardı. Sadece savunma sanayini düşünürseniz yüzde 90’lardayız. Dolayısıyla hem dışarısı ile mücadele ediyoruz, hem içerdeki müptezellerle mücadele ediyoruz. Geçen Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı’nda liderimiz Devlet Bahçeli’nin bir ifadesi var; ‘bu ülke dolarla mı kuruldu, dolarla yıkılsın.’ Bakış açımız bu, ne yaparlarsa yapsınlar. Ekonomik sıkıntı var mı, var tabi. 2 yıldır yaşadığımız pandemi dünya ekonomilerini küçülttü. Almanya’nın raflarında yiyecek yok. İngiltere’de petrol yok. Enflasyon olmayan Amerika’da enflasyonun kaçlara geldiğini görüyorsunuz. Dolayısıyla Türkiye’nin bundan etkilenmesi mümkün değil ama en az etkilenen ülkelerden bir tanesiyiz. MHP olarak Türk Milleti’nin geleceği, Türk Devleti’nin geleceği, gençlerimizin yarınları için Cumhur İttifakı’na kayıtsız şartsız destek vermeye devam edeceğiz. Sizler de bir süreçten geçtiniz, Kamu-Sen olarak arınarak geliyorsunuz, biz olayları çok net takip ediyoruz. Nerede o koncuklar, boncuklar ne oldu, sizi sattılar gittiler.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER