Büyük zaferde 97 yıllık gurur ZAFER COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Kastamonu'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na Vali Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu tarafından çelenk sunulması ile başlayan tören, Vali Karadeniz, Garnizon Komutanı Albay Aydoğdu ve Belediye Başkanı Babaş’ın, valilik makamında tebrikleri kabul etmesi ile sürdü.

Büyük zaferde 97 yıllık gurur  ZAFER COŞKUSU
banner72

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Kastamonu'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na Vali Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu tarafından çelenk sunulması ile başlayan tören, Vali Karadeniz, Garnizon Komutanı Albay Aydoğdu ve Belediye Başkanı Babaş’ın, valilik makamında tebrikleri kabul etmesi ile sürdü.

Valilik makamında ki törenin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene geçildi. Törende ilk olarak Vali Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu ve Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, katılımcıları ve halkın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

AYDOĞDU: TSK TÜRK MİLLETİNİN EMRİNDEDİR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Zafer Bayramı’nın tarihçesi hakkında bilgi veren Garnizon Komutanı Per. Alb. Gamze Aydoğdu,  30 Ağustos zaferinin milletimiz için birlik ve beraberlik duygusu ile bağımsızlık tutkusunun abideleştiği bir onur ve gurur kaynağı olduğunun altını çizdi. Aydoğdu, “Tarih boyunca nice savaşlar yaşayan bu coğrafyanın evlatları olarak, İstiklal ve İstikbalimiz için her daim teyakkuzda kalacak, sizlerden almış olduğumuz, güç, azim ve ilham ile bize emanet ettiğiniz kutsal vatan topraklarını ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz. Bağrından çıktığımız yüce Türk milletine en güzel şekilde hizmet etmek ve güvenine layık olmak için, ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla aralıksız yürütülen terörle mücadele harekatına en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Etkin ve caydırıcı saygın Türk Silahlı Kuvvetlerinin fedakar ve kahraman mensupları yüreğinde taşıdıkları vatan ve millet sevgiyle, benliklerine işlenen yüksek milli değerler ve üstün disiplin anlayışıyla her zaman görevinin başında ve asil Türk milletinin emrindedir.

SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GELENE KADAR MÜCADELEYE SÜRECEK

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve yüce Türk milletinin düşmanlarının birinci hedefinin Türk Silahlı Kuvvetleridir. Amaçları Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bağrından çıktığı Türk milletinin gözünde itibarsızlaştırmaktır. Bu maksatla tüm düşmanlarımız uzun bir süredir, planlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı kara propaganda uygulamışlardır. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünüp, parçalanmasını isteyen düşmanlar, devlet yapımızdaki bütün önemli kurumlarda olduğu gibi, içimize özenle yerleştirdikleri hain, işbirlikçilerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışan, vatansever, çalışkan, devletine, milletine, vatanına sadık personelini sahte belgelerle, asılsız suçlamalarla, kurdukları kumpaslarla tasfiye ederek, kendilerinin yönetim kadrolarını oluşturmaya çalışmışlardır. Cumhuriyet tarihinin en büyük ihaneti olan 15 Temmuz kalkışmasını tertip etmişlerdir. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vatansever, sadakatli ve liyakatli evlatları, büyük bir çoğunluğuyla bu hain girişime karşı gelmiş, milletiyle el ele vererek, Cumhuriyet ve demokrasisine sahip çıkmış ve kendi içinde, ülke genelinde hain kalkışmayı ezip geçmiştir. 15 Temmuz FETÖ/PYD kalkışması bizim için çok önemli, ibret alınması, sonuç çıkarılması gereken hain bir olaydır. Devletin bu zor coğrafyada varlığını devam ettirmesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için, yüce Türk milletinin sevgisini, güvenini ve desteğini almış güçlü bir orduya sahip olmamız zorunludur. Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletiyle birlikte, topraklarına sahip çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bugünde ülkemizin huzuruna kasteden teröristlerle, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleye devam edecektir” dedi.

Aydoğdu’nun konuşmasından sonra lise öğrencileri 30 Ağustosla ilgili şiirler okudu. Kastamonu Belediyesi Halkoyunları ekibinin Sepetçioğlu gösterisi, Jandarma köpek timlerin gösterileri, Jandarma Komando Bölüğü gösterileri ilgiyle izlendi. Zafer Bayramı etkinlikleri, bando eşliğinde resmi geçit töreni; bayrak ve flamalar, gaziler, temsilen cepheye mühimmat taşıyan öğrenciler, okullar, İl Jandarma Komutanlığı ve 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nın alandaki geçidiyle sona erdi.

Tuğçe Yerdelen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER