Bugün 19 Eylül Gaziler Günü VATAN SİZE MİNNETTAR

Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün sonsuza değin korunması için gazilik rütbesini alan gazilerimizle, yine bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimizin dul ve yetimlerini saygı, minnet ve sevgiyle selamlıyoruz. Ülkenin her karış toprağında terlerini ve kanlarını akıtarak tarihe altın sayfalar yazdıran şehit ve gaziler sayesinde vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü korunarak, bugünlere kadar gelindi.

 Bugün 19 Eylül Gaziler Günü     VATAN SİZE  MİNNETTAR
banner72

 

 

Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün sonsuza değin korunması için gazilik rütbesini alan gazilerimizle, yine bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimizin dul ve yetimlerini saygı, minnet ve sevgiyle selamlıyoruz. Ülkenin her karış toprağında terlerini ve kanlarını akıtarak tarihe altın sayfalar yazdıran şehit ve gaziler sayesinde vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü korunarak, bugünlere kadar gelindi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, aziz milletimizin şükran ve minnetinin ifadesi olarak 'Gazi' unvanı verildi. İstiklal Mücadelesi’nin önderi Atatürk'e 'gazi' unvanının verilişinin yıldönümü vesilesiyle, vatan topraklarının ve yüce Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün sonsuza dek korunması için gazilik rütbesini alan gazilerimizi ve bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.

PROGRAM SAAT 10.00’DA BAŞLAYACAK

Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen program bugün saat 10.00’da Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayacak ve saat 10.15’te Kastamonu Halk Eğitim Merkezi’nde devam edecek. Gaziler Günü etkinliği, Muharip Gaziler Derneği Şube Bakanı Emekli Hakim Albay Ali Cesuroğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması, şiirlerin okunması, ‘Şehit ve Gaziler’ konulu video gösterimi ve yine ‘Vatan Sağolsun’ isimli tiyatro gösterisiyle son bulacak.

CEM SULTAN BEDESTENİ’NDE ÖĞLE YEMEĞİ YENECEK

Etkinlikler çerçevesinde ziyaretler gerçekleştirilecek ve Cem Sultan Bedesteni’nde öğlen yemeği ikram edilecek. Yine bugün ikindi namazı öncesi saat 15.30’da Nasrullah Kadı Camiinde, vefat eden kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz için mevlidi şerif okutulacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER