Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık Bizler yol ve su sorunu olmayan bir ilçe arzu ediyoruz

Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, ilçedeki siyasi partilerin ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlara akşam yemeği verdi.

Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık  Bizler yol ve su sorunu olmayan bir ilçe arzu ediyoruz
banner72

 

Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, ilçedeki siyasi partilerin ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlara akşam yemeği verdi.

Havuzlu bahçe tesislerinde düzenlenen yemeğe, Kaymakam Barbaros Akbulak, AK Parti İlçe Başkanı Utku Eren, İyi Parti İlçe Başkanı Selim Güleryüz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Çukurkol, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Türkan Yurtsever, siyasi partilerin yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Yemekte kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muammer Yanık, yerel seçim öncesi muhtarlarla bir araya geldiklerini vurgulayarak, seçimden sonrada hep beraber zaman zaman bir araya geleceklerini ifade etti.

Belediye ve köylerin, muhtarların sorumluluk alanlarını ayrı olarak görmediğini ifade eden Başkan Yanık, “Köydeki sorunda bizim sorunumuz. Belediye olarak, siyasi olarak adına ne dersek diyelim bu sorunları paylaşmanın, destek olmanın bizimde görevimiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü iletişim ve paylaşım olmadan hiçbir şeyin başarılı olacağını düşünmüyorum. Dolayısıyla zaman zaman bir araya gelerek birlikte olma kültürünü geliştirmemiz gerekiyor. Eylem, söz ve güç birliği yapmamız gerekiyor. Bizim amacımız gelecek nesillere faydalı eserler bırakmak. Bizler yol sorunu olmayan su sorunu olmayan bir ilçe arzu ediyoruz. Ben şahsım adına sizlerden gelecek hiçbir konuya duyarsız kalmayacağımı, her konuda elimden geleni yapacağımı bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

Kaymakam Barbaros Akbulak ise yaptığı konuşmada, “Bozkurt küçük bir yer, artık insanların bir araya gelmesi ve birlik beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Sağ olsun Başkanımız bunu gerçekleştirdi. Kendisine teşekkür ediyorum. İlçemizin birçok sorununda birlik beraberlik olur ise bir çok sorunun çözüme kavuşacağına inanıyoruz. İlçemizin kaderini ilgilendirecek konularda söz birliği, eylem birliği olursa birçok sorunun çözüme kavuşacağına inanıyoruz” dedi.

Akbulak, “Bizim farklı düşüncelerimiz olabilir. Siyaseten farklı olabiliriz fakat şunu unutmayalım biz hemşehriyiz gelecekte de beraber yaşayacağız. Çocuklarımız beraber yaşayacak. Siyasetin gelip geçici olduğunu, şu an hepimizin bulunduğu makamları ileride kesinlikle başkalarına terkedeceğimiz makamlar olacağını hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmadan çalışmamız gerekiyor. Birik beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı çok önemli. Bozkurt bunu hak ediyor. İlçemizde bunlar var ama biraz değişerek insanların bir araya gelmesi gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bozkurt Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Turan’da konuşmasında, Belediye Başkanı Muammer Yanık’a teşekkür ederek birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Sırasıyla söz alan muhtarlar ve parti temsilcileri, ilçede ki köy yollarının ihtiyaçları, ilçe merkezinin trafik yoğunluğu, park sorunu ve sokak hayvanları ile ilgili görüş ve önerilerini sundular.

Ümit Yorulmaz/Bozkurt

Foto: muammer yanık

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER