'Bölgeye değer katacak'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Yönetimi ilimizde yakın zamanda hizmete girmesi beklenen Kastamall AVM yetkililerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu

'Bölgeye değer katacak'
banner72

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Yönetimi ilimizde yakın zamanda hizmete girmesi beklenen Kastamall AVM yetkililerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede alışveriş Merkezlerinin her yaştan insanın vakit geçirdiği yaşam alanları olduğunu söyleyen Sevgilioğlu, ''Şehrimizde de farklı konsept üzerine inşa edilen ikinci yaşam merkezi olan bu kompleks bünyesinde gördüğümüz kadarı ile dünyanın önde gelen markalarının, seçkin lezzetlerinin bulunduğu, alışveriş mekanlarının yanında kültürel aktivitelerin yapıldığı, sergi alanları, çocuk oyun alanları, güzellik merkezleri, tiyatro ve sinema alanlarının olduğu bölümler yer almaktadır. Yerli halkımızın yanında çevre illerden gelen misafirlerinde her ihtiyacını karşılayabilecek bu merkez rahatlığı ve sunduğu konfor ile günlük hayatımızın vazgeçilemez bir parçası olacak gibi görünüyor'' dedi.

Olukbaşı bölgesinin bazı resmi dairelerin ve hastanenin farklı yerlere taşınmasından dolayı ticari ve ekonomik olarak kayba uğradığın söyleyen MÜSİAD Şube Başkanı, ''Geçmişten günümüze bu topraklarda hüküm süren birçok medeniyetten kalan kültür varlıklarımız kale ve etrafında şehrimizin geleneksel yüzünü oluştururken;koruma alanı dışında sit sınırına 400-500 metre mesafede oluşturulan bu yaşam merkezide Beyçelebi, Saraçlar ve Budamış mahallelerimize ticari, ekonomik ve sosyal alanda değer katarak şehrimizin modern yüzünü ortaya çıkaracaktır. Bu bağlamda şehrimizde tek olan beş yıldızlı oteli, alışveriş merkezi ve rezidansı ile 600 kişinin istihdam edileceği Kastamall Yaşam Merkezi’ni şehrimize kazandıran Aras Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız Bey’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunar, bu merkezde ticaretlerini sürdürecek bütün arkadaşlarımıza hayırlı ve bereketli kazançlar dilerim'' dedi.

MÜSİAD Kastamonu Başkanı Ahmet Sevgilioğlu ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Aras Grup temsilcisi Soner Demir’de yaptığı açıklamada, ‘’ AVM olarak 67 işyeri ve bunların yanında sosyal etkinlik alanları, rezidans olarak 135 daire, otel olarak ise 250 yatak kapasiteli 150 oda ile hizmete başlıyoruz. 600 kişinin istihdam edileceği büyük ve ciddi bir yatırım ile Kastamonu’nun hizmetinde olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. MÜSİAD Kastamonu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine de bu nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz’’ dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER