BiTMEYEN KABUS!

Sorunun çaydan kaynaklandığını düşündük. Çayda aşırı yağış sonrası yüksek miktarda gelen sularla taş ve kumlar birikinti oluşturdu.

BiTMEYEN KABUS!

Apartman sakini olarak DSİ’ye söyledik, ‘Belediye ilgileniyor bu konuyla’ diye dönüş aldık. Daha sonra belediyeye ulaştık, sorunu ilettik, onlar da; ‘DSİ ilgileniyor’ diye dönüş yaptı. Sürekli birbirlerinin üzerine atıyorlar. Yetkililer bu alana gelip 1 saat bile kepçe çalıştırmadan gidiyor. Şikayetlerimiz üzerine tekrar geldiler. Bu alana rögar kapağı koydular ve tekrar gittiler. Gelen ekipler sorunun nereden kaynaklı olduğunu tespit edemediler. Sorun nerede bilmiyoruz.”

Beyçelebi Mahallesi’nde İtfaiye Müdürlüğü karşısında bulunan Okyanus Apartmanının asansör boşluğundan, 27 Haziran’da meydana gelen selden bu yana su akıyor. Biriken su, hortumla dışarı boşaltılmaya çalışılsa da sular apartmanın alt katından çıkmaya devam ediyor.

27 Haziran’da Kastamonu’da yaşanan aşırı yağış sonrasında ortaya çıkan bu sorun apartman sakinlerinin CİMER, AFAD, DSİ ve Kastamonu Belediyesi’ne bildirmelerine rağmen hala çözülemedi. Apartman sakinleri evlerinin temeline su dolması nedeniyle temelin çürümesinden korktuklarını dile getirerek, yetkililerden acilen çözüm beklediklerini ifade etti. Yaklaşık 2 haftadır bu sıkıntıyla uğraşan apartman sakinleri isyan etti.

“2 HAFTADIR ASANSÖRÜ KULLANAMIYORUZ”

Sorunlarına iki haftadır çözüm bulamadıklarını ve seslerinin duyulmasını istediklerini söyleyen apartman sakinlerinden Ahmet Abasıyanık; “Sorunun çaydan kaynaklandığını düşündük. Çayda aşırı yağış sonrası yüksek miktarda gelen sularla taş ve kumlar birikinti oluşturdu. Apartman sakini olarak DSİ’ye söyledik, ‘Belediye ilgileniyor bu konuyla’ diye dönüş aldık. Daha sonra belediyeye ulaştık, sorunu ilettik, onlar da; ‘DSİ ilgileniyor’ diye dönüş yaptı. Sürekli birbirlerinin üzerine atıyorlar. Yetkililer bu alana gelip 1 saat bile kepçe çalıştırmadan gidiyor. Şikayetlerimiz üzerine tekrar geldiler. Bu alana rögar kapağı koydular ve tekrar gittiler. Gelen ekipler sorunun nereden kaynaklı olduğunu tespit edemediler. Sorun nerede bilmiyoruz” diye konuştu.

Asansörü yaklaşık 2 haftadır kullanamadıklarını da belirten apartman sakini Abasıyanık; “Apartmanda yaşayan hastalarımız var, bunlardan bir tanesi de benim annem. Kendisi kalp hastası, yürüyüş yapması gerekiyor ama merdivenden indiremiyorum. Apartmanda yaşayan bir sürü hasta var. Mesela diyalize gidip gelmesi gereken hastalarımız var. Yaşlılarımızı ve hastalarımızı katlardan indirmekte çok zorlanıyoruz. Burada 36 tane daire var. Ailelerle birlikte bu sayı 100 kişiyi bulur. Binamızın altına yaklaşık 2 haftadır su gidiyor, durum böyle olunca binamızın artık çökme riski var. Binanın durumu her gün kötüye gidiyor. ‘Tahliye edilmesi gerek, binayı boşaltıyoruz’ dediklerinde bu kadar kişi nereye gidebilecek, kim kapısını açacak bizlere? Mağduriyetimizin boyutu her geçen gün artıyor” diye konuştu.

“YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Asansör boşluğundan temele sürekli su sızdığı için binanın çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını ifade eden Ahmet Abasıyanık; “Kendi imkanlarımızla tesisatçı getirdik. Apartmanın arka kısmına cihazı tuttu ve buranın çok miktarda su topladığını ve kazılması gerektiğini söyledi. Belediyeden gelen ekip ise ‘Burayı kazmayalım, başka yere bakalım’ diyorlar. Daha sonra çaya yöneliyorlar ya da rögar kapağına yöneliyorlar. Çözüm yok, ilerleme yok. Bu şikayetimi CİMER’e de bildirdim, oradan da henüz dönüş yapılmadı. Derenin temizlenmesi ve apartmanımıza boşalan suyun kesilmesini istiyoruz. Eski haline dönmesini ve kafamızın rahat olmasını istiyoruz. Evimizde huzurlu uyuyabilmeyi, ‘acaba çöker mi’ korkusu olmadan yaşamak istiyoruz. Biran önce mağduriyetimizin giderilmesini istiyor, yetkililerden çözüm bekliyoruz” dedi. (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER