BİLSEM’den patent başarısı

Kastamonu’nun tek Bilim ve Sanat Merkezi olan Kastamonu BİLSEM, ilimizdeki eğitim kurumları arasında ilk defa 5 ayrı eserle başvurduğu patent ve tasarım alanında 4 patent alma hakkını kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen patent ve tasarım projesinde büyük başarı elde edildi.

BİLSEM’den patent başarısı
banner72

Mesleki eğitim, BİLSEM'ler ve Fen Liselerinde fikrî mülkiyet hakları çalışmaları kapsamında “Patent, Faydalı Model, Tasarım ve Marka” çalışmalarına ağırlık veren BİLSEM, bu yıl başvurusunu yaptığı 5 tasarım başvurusunun 4'üne tescil almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili BİLSEM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bu yıl içerisinde Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanlığı desteğiyle 81 ilde 183 BİLSEM'de görev yapan öğretmenlere fikrî mülkiyet ve sınai haklar konusunda eğitimler düzenlenmişti. Bu çalışmalar meyvelerini verdi ve hedefin üzerinde bir başarı elde edildi. Başvurularımızın bir kısmının değerlendirilme aşaması da devam ediyor. Tasarım başvurusu yapma konusunda desteklerini esirgemeyen başta kurum Müdürümüz Atasever Yiğit olmak üzere, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sezen Aksu liderliğindeki öğrencilerimiz Ahsen Minnet, Ecrin Okudan, Hilal Hale Öğütücü ve Zeynep Sude Kaya’yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER