‘Beraber olduğumuz sürece daha güçlü olacağız’

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-İş) Genel Sekreteri Doğan Alıç ve beraberindeki heyet, Kastamonu'ya gelerek bir dizi ziyarette bulundu.

‘Beraber olduğumuz sürece daha güçlü olacağız’
banner72

Alıç ve beraberindekiler, İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Kutlu, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (KEAH) Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, Ağız Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Turgay Ersoy ve Fizik Tedavi Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Davut Döner'i ziyaret etti.

Kastamonu’daki ziyaretlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Alıç; “Kastamonu’da oldukça sıcak karşılandık. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Kutlu başta olmak üzere başhekimlerimizle birlikte oldukça verimli görüşme sağladık. Her gittiğimiz sağlık kuruluşunda emekçilerimize sendikamızı tanıttık. Toplu sözleşmeyi anlattık. Toplam 45 yıldır yaptığımız toplu sözleşmenin içeriğini anlattık. Son yapılan sözleşmelerde işçi haklarının geriye gittiğini de çalışanlara anlattık. Beraber olduğumuz sürece çalışma hayatında hem ekonomik, hem de idare anlamında daha güçlü olacağımıza inanıyorum. Ülke, bayrak, vatan, millet diyoruz ve daha sonra, işçi, işveren ve vatandaş gelmektedir” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER