Belediye’nin Çanakkale gezileri başladı

Kastamonu Belediyesi’nin düzenlediği ‘Şerife Bacının 1915 Torununa Çanakkale Gezisi’ teması kapsamında başlatılan gezi organizasyonu, ilk kafilenin yola çıkması ile başladı.

Belediye’nin Çanakkale gezileri başladı
banner72

Belediye Başkan Yardımcısı Resul Köprülü başkanlığındaki 100 kişilik ilk kafile, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu tarafından belediye hizmet binası önünden uğurlandı.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden açıklama yapan Başkan Vidinlioğlu, şu ifadelere yer verdi; “Mahallelerimiz için söz verdiğimiz Çanakkale gezi programlarımızı ‘Şerife Bacı’nın 1915 Torununa Çanakkale Gezisi’ temasıyla bu akşam başlattık. 100 kişiden oluşan ilk kafilemizi vatan kalbinin attığı topraklara Başkan Yardımcımız sayın Resul Köprülü ile birlikte uğurladık. Yolculuk öncesi bir araya geldiğimiz hemşehrilerimizin memnuniyetleri ve heyecanları ise bizleri ziyadesiyle mutlu etti. İlk kafilemizle birlikte çok özel bir hediyemizi de Çanakkale’ye gönderdik. Nice kahraman vatan evlatlarının yetiştiği Kastamonu’muzun toprağından Çanakkale’ye de temsili olarak bir miktar gönderdik. Bilinsin istedik ki, bu topraklarda yetişen, yetişmiş ve yetişecek tüm canlar Çanakkale ruhunu yaşadı, yaşıyor ve yaşayacak. İlk kafilemize kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER