Belediye-İş Şubesi, Kastamonu’ya taşındı

Belediye-İş Sendikası Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Akbaş, Nisan ayındaki genel kurulda söz verdiği şube başkanlığını Ankara’dan Kastamonu’ya getirdi.

Belediye-İş Şubesi, Kastamonu’ya taşındı

Akbaş açıklamasında; “Belediye İş Sendikası Genel Başkanımız Nihat Yurdakul’un verdiği söz ve onayla çok şükür sendikamızın Ankara’da olan şubesini memleketimize getirmenin huzuru içindeyim” ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet İş Merkezi’nde Belediye-İş Sendikası Şube Başkanlığını hizmete sokan Akbaş; “Belediye İş Sendikası Genel Başkanımız Nihat Yurdakul’un verdiği söz ve onayla çok şükür sendikamızın Ankara’da olan şubesini memleketimize getirmenin huzuru içindeyim. Mart ayında yapılan Toplu İş Sözleşmesi’nde maaşlara yüzde 3 zam alırken, Eylül ayında yapılan yüzde 10 artışla Belediye Başkanı Dr. Galip Vidinlioğlu çalışanlarımızı mutlu etti. Ülkemizdeki yüksek enflasyona karşı alım gücünün düşmesi üzerine, her zaman çalışanın yanında olan başkanımız toplu sözleşmede yer almamasına rağmen ek bir protokolle daimi çalışan işçilerimize yüzde 42’nin üzerinde verdiği zamla çalışanlarımızın alım gücünü artırarak yüzlerini güldürdü. Belediye başkanımıza sözleşmede olmadığı halde ek protokolle verdiği enflasyon zammına teşekkür ediyoruz. Başkanımızdan Personel Ltd. Şti’de çalışan işçi arkadaşlarımızın, daimi işçi arkadaşlarımızın almış oldukları sosyal haklarla eşitlenmesini istiyoruz. Çalışanlarını enflasyona ezdirmeyen başkanımızın bu isteğimize duyarlı kalacağından, şirket çalışanlarımızın da yüzlerini güldüreceğine hiç şüphesiz gönülden inanıyoruz” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER