‘Başkent’te Kastamonu Günleri’ Kasım’da yapılacak

2020 yılında salgın nedeniyle yapılmayan “Başkent’te Kastamonu Günleri” 11-14 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Kastamonu Dernekler Federasyonu (KASDERFED) Başkanı Hasan Şen, 2020 yılında ertelenen Başkent’te Kastamonu Günleri’nin 11-12-13-14 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenleneceğini açıkladı. Başkan Şen yaptığı açıklamada, 2020 yılında 16’ncısı düzenlenmesi gereken Başkent’te Kastamonu Günleri’nin koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülke genelinde alınan tedbirler sonucu ertelendiğini hatırlattı.

‘Başkent’te Kastamonu Günleri’ Kasım’da yapılacak
banner72

KASTAMONU’MUZ MUTLAKA GİDİP GÖRÜLMESİ GEREKEN BİR BÖLGE”

Kastamonu ve 19 ilçesinde üretilen el emeği göz nuru ürünlerin etkinlik sayesinde daha geniş kitlelere ulaştığını belirten Şen, şunları kaydetti; “Hem Kastamonu’muzun hem de bölgemizin gelişerek kalkınması için, bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde ekip arkadaşlarımızla birlikte yoğun çalışmalar yapıyoruz. Kastamonu’muz, her biri diğerinden güzel ve özel ilçeleriyle, muhteşem doğasıyla, tertemiz sahilleriyle, ürettiği ürünleriyle ve kültürel zenginlikleriyle mutlaka gidip görülmesi gereken bir bölgedir. Biz de KASDERFED olarak, bu güzelliklere daha çok dikkat çekmek ve üretilen ürünlerimize başkentlilerin daha kolay ulaşabilmesi için her yıl geniş katılımlı olarak Başkent’te Kastamonu Günleri’ni düzenliyoruz. Bu kapsamda, 2020 yılında düzenleyeceğimiz etkinliği, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi nedeniyle ertelemiştik. Yetkili kamu kurumları ile yaptığımız istişareler sonucu elde ettiğimiz bilgileri, KASDERFED yönetimi olarak bir araya gelerek değerlendirdik, 2020 yılında yapılması gereken ve ertelenen Başkent’te Kastamonu Günleri-16 etkinliğimizi, 11-12-13-14 Kasım 2021 tarihleri arasında Ankara Altınpark Fuar Alanında (Expo Center)  düzenleme kararı aldık. Kastamonu esintisi yaşamak isteyen herkesi etkinliğimize davet ediyoruz.”

Hasan Şen, etkinliği, Kastamonu Valiliğinin destek ve himayesiyle, kaymakamlıklar, il ve ilçe belediyeleri, STK’lar, Kastamonu Üniversitesi, esnaflar ve vatandaşların katkılarıyla düzenlediklerini kaydetti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
isacotur Blog
isacotur Blog - 11 ay Önce

Başkent’te Kastamonu Günleri 11-14 Kasım 2021 Altınpark Fuar Ala6. Başkent’te Kastamonu Günleri’nin 11-12-13-14 Kasım 2021 tarihleri arasında Altınpark Fuar alanından düzenlenecek.  https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/baskentte-kastamonu-gunleri-2021.html

SIRADAKİ HABER