BAŞARILI PROJELERLE SÖZLEŞME İMZALANDI

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından daha önce ilan edilen 2019 yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı(TAG) kapsamında Vali Yaşar Karadeniz’in katılımı ile başarılı bulunan proje sahipleriyle sözleşme imzalandı.

 BAŞARILI PROJELERLE SÖZLEŞME İMZALANDI
banner72

 

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından daha önce ilan edilen 2019 yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı(TAG) kapsamında Vali Yaşar Karadeniz’in katılımı ile başarılı bulunan proje sahipleriyle sözleşme imzalandı.

İmza töreninde ayrıca İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, İlçe Kaymakamları, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ile proje sahipleri katıldı.

Turizm Altyapısının Geliştirilmesi mali destek(TAG) programı kapsamında başarılı bulunan Kastamonu Ilgaz Dağı Turizm Altyapı Hizmet Birliği “ Kastamonu Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi Kafeterya Yapımı Projesi”, Kastamonu İli Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından sunulan “Kent Tarihi Müzesi”, Daday İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından sunulan “Atlı Terapi Merkezi ve Model Binicilik Tesisi”, İnebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından sunulan “İnebolu Türk Ocağı Binası İstiklal Yolu Müzesi” projelerinin sözleşmeleri Vali Yaşar Karadeniz ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Serkan Genç ve başvuru sahiplerinin katılımlarıyla imzalandı.

İlimiz için, denizle doğayı, tarihi, kültürü birleştirecek projeler üretmemiz lazım diyen Vali Karadeniz; ”4 projede ilimiz turizm açısından önemli projeler. Kent Tarihi projesi yapılmış bir projeydi. Daha önce yarım kat uygulanıyordu. Şimdi ise valiliğin bodrum katının tamamını müze olarak kullanacağız. Güzel bir Kent Müzesi olarak yani tarihi dışındaki unsurlarda içine alarak devam edecek inşallah. Ilgaz bizim için, ilimiz için önemli bir turizm noktamız. Hem gelen ziyareti sayısının fazlalığı hem de nitelikli ziyaretçi daha üst sınıf ziyaretçilerin geldiği bir mekan. Onun için oraya yapılacak her yatırımında ilimize misliyle geri döneceği muhakkaktır. Diğer iki proje İnebolu’da gerçekleştirecek olan proje İstiklal Yolunun İnebolu’da başlaması hasebiyle henüz uzun devrede gelişme planı hazırlık aşamasında. Ama milli parkı geziye her zaman için bu tip rotalarda başlangıç bir nokta seçilir ve o noktadan başlanır. O nokta da bize göre İnebolu’dur. Burada bir müzenin açılmış olması da, açılacak olması da buradaki uzun devreli gelişme planı çerçevesinde yapılan tüm hazırlıklar bittikten sonra ve belli bir aşamaya geldikten sonra ziyaretçiler Milli Parkla ilgili orada istiklal yoluyla ilgili bir ön bilgilendirme alacaklardır diye düşünüyorum. Daday ilçemizdeki proje de ilçemizin atlı turizm açısından da önemli. O projede oranın dokusuna uygun bir proje. Daday’daki At Turizmini farklı bir noktaya götürecek olan atçılığı ve Daday’daki daha önce o hastaneyle başlamış olan Daday’ın bir tedavi merkezi olma özelliğini birleştiren bir proje olması hasebiyle de o da önemli bir projedir. Proje sahipleri ilçelerde Kaymakamlıklarımız, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri. Merkezde de Ilgaz yine Merkez Köylere Hizmet Götürme Birlikleri İl Özel İdaresi iş birliği içeresinde inşallah bu projeler en kısa süre içeresinde gerçekleştirilecektir diye düşünüyorum. Ben bu projelerimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER