Barış Pınarı Harekatı devam ediyor

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

 Barış Pınarı Harekatı devam ediyor
banner72

 

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Tel Abyad bölgesinde 17 köy, Resulayn bölgesinde kent merkezi ve 4 köy olmak üzere toplam 22 yerleşim merkezi terör örgütü unsurlarından temizlendi.

Harekât kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 490’a ulaştı. 24 terörist ise güvenlik güçlerimize teslim oldu.

Harekatın başından bu yana terör örgütü hedeflerine 2 bin 489 top ve tank atışı yapıldı. 

Bugüne kadar 4 asker ve 18 sivilin şehit olduğu 490 teröristin ise etkisiz hale getirildiği harekat kapsamında Suriye sınırındaki yerleşim alanlarında da sivillerden sınıra yaklaşmamaları konusunda uyarılar yapılıyor. 
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER