‘Bardağın boş tarafını doldurmalıyız’

KASTAMONU OSB’NİN MALİ GENEL KURULUNDA KONUŞAN OSB BAŞKANI ENİS KOÇ:

‘Bardağın boş tarafını doldurmalıyız’
banner72

Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) mali genel kurul önceki gün yapıldı. Yaklaşık 4 saat süren genel kurulda, geçmişten gelen birikmiş sorunların ortadan kaldırılması adına önemli adımlar atıldı, genel kurul gündemindeki tüm maddeler sanayicilerin büyük çoğunluğunun da onayıyla hayata geçmiş oldu. 

Yaklaşık 4 saat süren genel kurulda, geçmişten gelen birikmiş sorunların ortadan kaldırılması adına önemli adımlar atıldı. Birçok yeni karar, sanayicilerin de onayıyla uygulamaya geçti.

KOÇ: “ELEŞTİRİ OLMADAN ORTAK AKIL OLMAZ, DOĞRULAR BULUNMAZ”

Genel kurulda konuşan Kastamonu OSB Başkanı Enis Koç, şu ifadeleri kullandı; “Bizim sanayiciler olarak sabrımız ve başarımız bireysel girişim meselesi olmamalı, memleket meselesi olmalıdır. Her bir sanayicimiz önemlidir, kutsaldır. Kişisel çekişmeleri bir tarafa bırakıp ortak akılla hareket eden, taşın altına elini koyan, kalbi ülke için atan birer nefer olmalıyız. OSB’mizin güçlü olması, siz katılımcıların güçlü olması demektir. Bardağın boş tarafını doldurmalıyız. Sözü eğip bükmeden söylemek istiyorum; bu günlerde hiç kimse eleştiri duymak istemiyor. Oysa eleştiri olmadan ortak akıl olmaz, doğrular bulunmaz. OSB kurulduğu 1993-94 yıllarından beri belli gayretle bu güne kadar gelmiştir. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Ancak bir gerçeğin altını çizmek gerekir ki; şu anda geçmişten gelen ve çok sayıda sorunlarımız var. Bunları çözmek sizlere nasip olacak inşallah. Genel kurulumuzun ve bundan sonra yapacağımız çalışmaların hayırlı olmasını hepimiz için temenni ederim.”

Sedat İşeri’nin divan başkanlığını üstlendiği genel kurul, sanayicilerin günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER