Baltacı, sel bölgesindeki sorunları Meclis’e taşıdı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinde büyük zarar gören İnebolu Özlüce, Çaykıyı ve Çaydüzü köyleri ile Güneşli Köyü Hızaryanı Mahallesi’nin çözüm bekleyen sorunlarını Meclis’e taşıdı.

Baltacı, sel bölgesindeki sorunları Meclis’e taşıdı
banner72

Geçtiğimiz hafta İnebolu’ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında söz konusu köylerde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinleyen Milletvekili Baltacı, yardım kampanyası kapsamında toplanan 996 milyon liranın son kuruşuna kadar afetzedeler için kullanılması çağrısını bir kez daha yineledi.

“996 MİLYON LİRA SON KURUŞUNA KADAR AFETZEDELER İÇİN HARCANMALI”

Özlüce, Çaykıyı ve Çaydüzü köyleri ile Güneşli Köyü Hızaryanı mahallesindeki vatandaşlara verilen sözlerin yerine getirilmediğini iddia eden Milletvekili Hasan Baltacı, “Kastamonu’da 11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinde 3 can kaybının yaşandığı İnebolu ilçemizin Özlüce, Çayıkıyı ve Çaydüzü köyleri ile Güneşli Köyü Hızaryanı Mahallesi’nde vatandaşlarımız kaderine terk edilmiştir. Diğer bir deyişle; Sel gitmiş kumu kalmıştır. Felaketin ilk haftasında bakanların, koordinatör valilerin, kaymakamların verdikleri sözlerin yerinde yeller esmektedir. Sel sularının getirdiği rüsubat halen temizlenmemiş, evlerin fosseptikleri dolmuş, köy yolları halen yapılmamış, aylar geçmesine rağmen afetzedelerin büyük çoğunluğu beyaz eşya yardımı alamamıştır. Seralarını, bahçelerini kaybeden vatandaşlarımız çaresiz, medet umdukları kurumlardan “köy sakinleri olarak imece usulü yapın” cevabı alan muhtarlarımız yalnız bırakılmıştır. Bir kez daha AKP iktidarına sesleniyoruz; Yardım kampanyasından toplanan 996 milyon lira son kuruşuna kadar afetzedeler için harcanmalı, mağduriyetler biran önce giderilmelidir” ifadelerini kullandı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER