Bakan Soylu’dan, Bozkurt ve Küre’de afet incelemesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 27 Haziran’da şiddetli yağışlar sonucunda Kastamonu’da meydana gelen sel ile ilgili zarar gören alanlarda incelemelerde bulundu.

Bakan Soylu’dan, Bozkurt ve Küre’de afet incelemesi
banner72

İlk olarak helikopter ile sel afetinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde havadan incelemelerde bulunan Bakan Soylu, ardından Bozkurt’un İlişi Köyünü ve ilçe merkezini gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Soylu, AFAD Başkanı Yunus Sezer ile diğer ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi alarak, burada Ezine Çayı’ndaki çalışmaları bir süre takip etti. Ardından ilçe esnafını ve ilçe halkını ziyaret eden Bakan Soylu, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak selzede vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

KAYIP GENCİN ARAMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Soylu, Bozkurt’taki incelemelerinin ardından helikopter ile Küre ilçesine geçti. Küre’de selden etkilenen alanlarda incelemelerde bulunan Bakan Soylu, sel afeti ve su taşkınlarından etkilenen ilçeye bağlı İkizciler Köyünde sele kapılarak kaybolan Recep Bakırcı’nın devam eden arama kurtarma çalışmalarını inceledi. Bakırcı’nın ailesiyle de görüşen Bakan Soylu, arama çalışmalarıyla ilgili görevlilerden bilgiler aldı. Soylu, daha sonra Bartın’a gitmek üzere Kastamonu’dan ayrıldı. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER