Bahçeşehir’de mezuniyet sevinci

Kastamonu Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 12. mezunlarını düzenlediği coşkulu ve renkli bir törenle uğurladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Okul Müdürü Şükran Sayım’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Bahçeşehir’de mezuniyet sevinci
banner72

Tüm öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tebrik eden Sayım; “Bugün Kastamonu Bahçeşehir Koleji ailesi olarak gurur duyduğumuz bir gün. Bugün Bahçeşehir meşalesini ülkemizin her yerine en güzel şekilde taşıyacak olan Mustafa Kemal Atatürk gençlerini mezun ediyoruz. Bu özel günü bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz evlatlarınızı artık daha donanımlı bireyler olarak liseye uğurlamanın vakti geldi//www.forumlord.net/images/smilies/nokta.gif İçinizde onların gelecekleri ile ilgili bir korku duymayın, bugüne kadar yaptıklarıyla bizim hep takdirimizi kazandılar. Yarışmalara katıldılar, pek çok ödüller ve övgüler aldılar. Ortaya koydukları projeler, ürünler ve dayanışma ile yürüttükleri çalışmalarıyla gerek sizin emeklerinizin gerekse öğretmenlerinin emeklerinin boşa gitmediğini hepimize ispatladılar. Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz. Bahçeşehir Koleji olarak akademik kadromuz olağanüstü bir çaba ile onları şekillendirdi eğitti, bilgilerle donatarak yarınlara hazırladı. Ortaya özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluğu üstlenen, sürdüren ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler yetiştirdi. Bu noktada değerli öğretmenlerimize de emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerim, size son kez öğrencilerim diye hitap ediyorum. Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın//www.forumlord.net/images/smilies/nokta.gif Ailelerinizin sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişen gençler olarak bugün buradasınız. Farklılıklarınıza saygı duyarak, birbirinize hoşgörü göstererek, sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz. Dürüst, kendine inanan ve güvenen Mustafa Kemal Atatürk gençleri olarak sizin için, yakınlarınız için ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyorsunuz. İnançlı ve bilgili gençler olarak gelecekte de pek çok güzelliğe katkıda bulunacağınıza inanıyorum. Başardıklarınız geleceğin Bahçeşehir Koleji mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı, sizlere sunulacak olanakların nedeni olacaktır//www.forumlord.net/images/smilies/nokta.gif Güzel ülkemizin çağdaş yarınlarını gerçekleştirecek olan gençlerimiz, yeni mezunlarımız; birazdan başınızdaki kepleri havaya fırlatırken, kaygılarınızı, önyargılarınızı, endişelerinizi, korkularınızı da birlikte fırlatın gitsin. Yolunuz açık, hayalleriniz rotanız olsun” dedi.

Bayrak teslim töreni ile devam eden programda 8. sınıf öğrencileri, Türk Bayrağını ve okul flamasını 7. sınıftaki arkadaşlarına gururla teslim ettiler. Okul derecelerinin açıklandığı programda Okul Birincisi Tunç Darende, Okul İkincisi Elif Nazlım Gençtürk ve Okul Üçüncüsü Arda Bozkurt’a plaketlerini Kampüs Müdürü İsmail Bakmaz, Okul Müdürü Şükran Sayım ve Müdür Yardımcısı Füsun Dilek Kerimoğlu takdim etti. Mezuniyet kütüğüne adına çakan Okul Birincisi Tunç Darende yaptığı konuşmasıyla arkadaşlarına ve davetlilere duygulu anlar yaşattı.

8. sınıf öğrencilerinin ve öğretmenlerinin okul dönemindeki anılarını içeren slayt gösterileriler

davetliler tarafından büyük alkış aldı. Öğretmenlerinden mezuniyet ve onur belgelerini alan öğrenciler öğretmenlerine sarılıp fotoğraf çektirerek anı ölümsüzleştirdiler.

Program sonunda mezun olan öğrenciler kep atma töreninde keplerini büyük alkışlarla ve coşkuyla özgürlüğe fırlattılar.

Kaliteli bir eğitimi Kastamonu’ya sundukları için okul idaresine teşekkür eden veliler, Bahçeşehir Koleji ailesinde yer almaktan büyük gurur duyduklarını dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür ettiler. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER