Bahçeşehir öğrencileri İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi

Kastamonu Bahçeşehir Koleji, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı tarih ve kültür gezisi düzenledi. 9-11 Haziran tarihlerinde İstanbul ve Çanakkale’yi kapsayan gezide öğrenciler hem yoğun geçen eğitim yılının yorgunluğunu attılar, hem de ata yadigarı eser ve alanları ziyaret ettiler.

Bahçeşehir öğrencileri İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi

Öğrenciler gezinin ilk gününde İstanbul’da Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Sarayı’nı gezdiler. İkinci günün programında ise Panaroma 1453 Müzesi, Minyatürk ve Koç Müzesi yer aldı.

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin Çanakkale turunda ise; Kilitbahir, Namazgah Tabyası, Sargıyeri Şehitliği, Seyit Onbaşı Tabyası, Şahindere Şehitliği, Yahya Çavuş ve Arkadaşları Şehitliği, Kanlıdere Bomba Sırtı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Conk Bayırı, Anafartalar Koyu, 57. Alay Şehitliği ziyaretleri yer aldı.

Bahçeşehir Koleji Müdürü Şükran Sayım, kültürel gezileri ‘eğitimde dünya markası olma’ vizyonunun bir parçası olarak değerlendirdiklerini kaydederek; “Bu doğrultuda topluma değer katacak bireyler yetiştirmek yanında kendi kültürünü tanıyan, tanıtan ve bunun sorumluluğunu üstlenen öğrenciler olarak yetiştiren eğitim kurumu olmanın gururunu yaşamaktayız. Öğrencilerin akademik birikimlerini ulusal alanlarda ve insanlık yararına kullanmalarına imkan tanımak amacıyla da sanat, spor, kültür alanlarda da sorumluluk ve liderlik vasıflarını geleceğe taşımaları için fark yaratacak etkinlikler yapmaktayız” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER