Bahçeşehir öğrencileri, Anıtkabir’i ziyaret etti

Kastamonu Bahçeşehir Koleji 4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, Ankara Gezisi kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti.

Bahçeşehir öğrencileri, Anıtkabir’i ziyaret etti
banner72

Atatürk’ün mozolesi önünde saygı duruşunda bulunan öğrenciler saygı, minnet ve özlemle, duygu dolu anlar yaşadılar. Anıtkabir’de yer alan müzeleri gezen öğrenciler, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sonsuza kadar sahip çıkacaklarına bir kez daha söz verdiler.

Anıtkabir ziyaretinin ardından TBMM 1’nci ve 2’nci Meclisi ziyaret eden öğrenciler, ulusal egemenliğin kuruluşunu ve coşkusunu tekrar yaşadılar. Ardından MTA Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ni gezen öğrenciler, doğa tarihini anlatan çok sayıda fosil, kayaç, mineral ve maden örneklerini yerinde inceledi. Keyifli ve verimli bir şekilde devam eden Ankara gezisinde son durak, akvaryum oldu. Akvaryum gezisine katılan öğrenciler ve öğretmenler, deniz suyu canlılarını tanıma fırsatı buldular.

Bahçeşehir Koleji tarafından yapılan açıklamada; “Yaparak ve yaşayarak öğrenme temelli, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda yetişen Bahçeşehir Koleji öğrencilerimiz anlamlı ve verimli Ankara turunda hem öğrendiler hem de arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte keyifli vakit geçirdiler” denildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER