Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı düzenlendi

Sağlık Bakanlığı’nın koordinesinde tüm illerde ilgili paydaşların katılımıyla ‘Ben Olsaydım’ temalı Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı düzenlendi.

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı düzenlendi
banner72

Çalıştay, gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm vatandaşları bağımlılıktan korumak için geliştirilecek yöntemler, süreçte yaşanabilecek sorunlar ve çözüm yolları belirlemek amacıyla düzenleniyor.

Çalıştay, Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ve İl Sağlık Müdürü Yüksel Kutlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Çalıştayda, 4 ana çalışma grubu oluşturularak, çalışma grupları Kastamonu’yu temsil edecek şekilde seçilip, bilgilendirildi. Çalıştay grupları, 2 gün süreyle her bir bağımlılık türüne yönelik Üniversiteden katılan akademisyenler başkanlığında #benolsaydım etiketi ile fikirlerini, Kastamonu’da gördükleri sorunları ve çözüm önerilerini paylaşacaklar. Bu paylaşımlar, çalıştay sonrasında akademisyenler ve İl Sağlık Müdürlüğü uzmanları tarafından il raporuna dönüştürülecek.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Türkiye’de ve dünyada tütün alkol ve uyuşturucu madde alım oranları hızla artmakta maddeye başlama yaşı gittikçe düşmektedir. Teknolojik gelişmelerdeki gelinen noktada, bilinçsiz ve problemli teknoloji kullanımıyla, teknoloji bağımlılığı kavramınıda hayatımıza sokmuştur. Bu kapsamda çalıştayın temel amacı bağımlılıkla mücadele kapsamında sorun ve çözüm önerilerinin tartışılmasının yanı sıra, katılımcıların tecrübe ve bilgi birikimlerini paylaşabilmelerine zemin oluşturup ülkemizde yürütülen çalışmalarda katılımcılar ve kamuoyuna aktarılabilmesi önemli olacaktır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER