Azdavay’da halk toplantısı

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi gereğince, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında Azdavay ilçemizde muhtar ve halk toplantısı programı gerçekleştirildi.

Azdavay’da  halk toplantısı
banner72

 

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi gereğince, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında Azdavay ilçemizde muhtar ve halk toplantısı programı gerçekleştirildi.

Hilmi Gökçen Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Azdavay Kaymakam Vekili Halil İbrahim Demirçin, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, ilgili şube müdürleri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “Azdavay ilimizin turizm anlamında potansiyel olarak en önde gelen ilçelerinden birisi bu bakımdan bizim her zaman önem verdiğimiz bir ilçe. Burada yapılan, yapılacak çalışmalarda bire bir takip ettiğim bir ilçe burada daha önce yapılan toplantıda konuşulan hususlarla ilgili hangi konularda gelişmeler olmuş hem onu görmek hem de yeni talepler varsa onları almak üzere bir aradayız. Şunu belirteyim o zaman Cam Teras yoluyla ilgili çalışmalar talep edilen konulardandı. Yollarda Özel İdarenin yapması gereken kısım tamamlandı. Şimdi sanıyorum Milli Parkların yapması gereken kısmı var. O da Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nün Sinop’taki hazırlamış olduğu ve KUZKA’dan destek alan projenin parçası diye biliyorum. Dolayısıyla İnşallah orası da önümüzdeki 3-5 aylık bir süreç içerisinde çözüleceğini düşünüyorum. Bunun yanında köylerinizden yoğun olarak talepler vardı. Örneğin Devrekani Çayı’nın kirliliğini konuşmuştuk. O toplantıda aldığımız görüşle, taleple şu anda ilde bir çalışma komisyonu var. Ve Devrekani Çayı’nın kirliliğini önlemeye yönelik projeler geliştiriyorlar. Bu projeler neticelendiğinde Devrekani çayının daha temiz ve tarımsal sulamada daha rahat kullanılabilecek bir seviyeye geleceğini düşünüyorum. Bu toplantının faydaları bazen bizim gözümüz, kulağımız oluyorsunuz, fark edemediğimiz hususları bize iletiyorsunuz. Bu tip toplantılardan almış olduğumuz görüşlerle de Valilik olarak il olarak çalışma programımız o doğrultuda oluşuyor.” İfadelerini kullandı.

Öncelikli olarak daha önce vatandaşla buluşma kapsamında yapılan toplantıda dile getirilen taleplerin çözümüne yönelik ne gibi çalışmalar yapıldığı konusunda kurum amirlerince bilgi verildi.

Toplantıda muhtarlar temsil ettikleri mahalle ve köylerin sorunlarına ilişkin taleplerini dile getirerek; Siyaz ekimi ile ilgili destek, piknik alanlarına çöp konteyneri talebi, kanalizasyonların temizlenmesi, köylere şebeke suyu talebi, bazı grup yollarının tamamlanması ve bozuk olan grup yollarının onarımı, yol asfaltlanması, eski olan elektrik direklerinin yenilenmesi ve menfez talebinde bulunuldu.

Toplantının son bölümünde katılımcılara teşekkür eden Vali Karadeniz“ Bugün konuşulan konulardan hepsi arkadaşlarımız tarafından not alındı. Aciliyetine göre işlemler yapılıp gerekli çalışmalar başlatılacaktır” şeklinde konuştu. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER